בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הנשיא בוש לא יחזיר יותר אימיילים לחברים 
 
 
אורן ליברמן, חדשות ס

הנשיא החדש של ארצות הברית לא ישוחח עוד עם חבריו באימייל; הסיבה: החוק האמריקאי קובע, שתכתובות אימייל של הנשיא חשופות לעיני הציבור; בוש החליט לחזור לטלפון הישן והטוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג`ורג` וו. בוש, נפרד מהאימייל, בו השתמש רבות בתקופת הבחירות. לפי דיווח בניו יורק טיימס, בוש חרד לפרטיותו, מאחר שלפי התקנות האמריקאיות, אימיילים הנשלחים מהבית הלבן הם חלק מהרישומים הפדראליים, ועל כן כפופים לצווי בית משפט, וניתן לחשפם בפשטות.
 
במהלך מסע הבחירות שלו, התכתב בוש בתדירות גבוהה עם האנשים ברשימה, שכללו בין השאר תורמים כבדים, עוזרים, פוליטיקאים ובני משפחה. הנשיא היה מנצל את ההזדמנות לצאת לרגע מ"בועת הקמפיין", ולהתייעץ עם אנשים מבחוץ. "הוא היה מאוד מהיר בתגובה לאימיילים, בדרך כלל בתוך מספר שעות", אמר עו"ד פטריק אוקספורד, שמכיר את בוש כבר שלושה עשורים, והתנדב לפקח על הספירה החוזרת של הקולות בפלורידה. אוקספורד חיזק את החלטתו של בוש להפסיק לשלוח אימיילים. "חברים ותיקים לא תמיד דיסקרטיים כפי שהם צריכים להיות", רמז להתכתבויותיו עם בוש.

בוש הקפיד על מכתבים קצרים, התעלם בדרך כלל מסימני פיסוק, השתמש רק באותיות תחתונות (lower case), וחתם בפשטות gwb - ראשי התיבות של שמו. הוא מיעט למסור את כתובת האימייל שלו לאנשים נוספים, ודרש מאלו שכן קיבלו אותה, לא להעבירה הלאה. הכתובת היא G94B@aol.com, אבל אל תטרחו - היא כבר לא פעילה.

ב-17 לינואר, שלושה ימים לפני הכתרתו כנשיא, שלח בוש אימייל ל-42 חברים ובני משפחה, בו הודיע להם שערוץ התקשורת הזה נסגר. "מאחר שאני לא רוצה, ששיחותי הפרטיות יהיו חשופות לעיני אלו שמטרתם להביך אותי, דרך הפעולה היחידה היא לא לתקשר בסייברספייס", כתב באימייל. "יחסרו לי הרעיונות והעידוד שלכם. אז אולי נדבר בטלפון". את הדברים חתם במשפט "בעצב רב, אני חותם את השידור" (Sadly I Sign Off).

הנשיא לשעבר, ביל קלינטון, לא עשה שימוש באי מיילים בהיותו נשיא, בשל חששו כי אלה עלולים לשמש כנגדו. עם זאת נטען כי אי מיילים ששלחה מוניקה לווינסקי לנשיא לשעבר, בכל זאת שימשו את התובע קנת` סטאר בניסיון ההדחה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by