בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה תנסה לגבש 'חזית ערבית' נוקשה נגד ישראל בוועידת הפסגה הערבית 
 
 
רויטרס


בין השאר תתבע דמשק הפסקת הנורמליזיציה עם ישראל. א-שרע: 'אנו מקווים שהפסגה הערבית ברבת-עמון תאמץ עמדה ערבית אחידה ותגבה את המרד הפלסטיני'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוריה הודיעה היום (שלישי) כי היא מקווה לגבש חזית ערבית אחידה נגד ישראל בועידת הפסגה הערבית ברבת עמון בשבוע הבא. שר החוץ של סוריה, פארוק א-שרע, אמר היום לכתבים: "אנו מקווים שהפסגה הערבית ברבת עמון תאמץ עמדה ערבית אחידה (נגד ישראל) ותגבה את המרד הפלסטיני".
 
א-שרע נפגש היום בדמשק עם עמיתו, שר החוץ האיראני כמאל חריזי. לפני הפגישה אמר א-שרע כי הם יחליפו עמדות בנוגע לסכסוך הערבי-ישראלי ובדרכים לתמוך במאבק הפלסטיני לקראת ועידת הפסגה הערבית. חריזי אמר לכתבים שהוא נושא מסר מנשיא איראן, מוחמד חתאמי, לנשיא סוריה, בשאר אל אסד, עמו ייפגש חריזי במסגרת ביקורו בסוריה.

מקורות פוליטיים בדמשק אמרו שסוריה תנסה לגבש יחס נוקשה יותר כלפי ישראל, בעקבות בחירתו של אריאל שרון לראשות הממשלה. "הערבים כבר אימצו את השלום כאופציה אסטרטגית, בעוד שהשליטים הישראלים הביעו את נכונותם לשלום עם פעולות מנוגדות לשלום ומדיניות התפשטות", אמר גורם בכיר בדמשק. הוא הוסיף כי "סוריה תקרא להשהיית כל סוגי הנורמליזציה של הקשרים והיחסים עם ישראל עד שזו תסכים לשלום כולל וצודק באזור, המבוסס על נסיגה מלאה מכל השטחים הערביים הכבושים ושימור זכויותיהם של הפלסטינים".


איך משפרים את היחסים עם מדינות ערב? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by