בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברזיל: מתקן הנפט הגדול בעולם שקע במי האוקיינוס  
 
 
חדשות נענע 

בעקבות פיצוץ ושריפה בשבוע שעבר שגבו את חייהם של לפחות שני אנשים. הנזק הכלכלי לחברת הנפט הברזילאית - כ-450 מיליון דולר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המתקן הגדול בעולם לקידוח נפט שקע בדרום האוקיינוס האטלנטי היום (שלישי) וחברת הנפט הברזילאית פטרובראס מנסה להציל 400 אלף גלונים של דלק מעובד וגולמי הצף על פני המים. המתקן בן הארבעים קומות, המרוחק כ-120 קילומטרים מהחוף נהרס ביום חמישי האחרון מפיצוצים ושריפה שהרגה לפחות שני עובדים. שמונה עובדים אחרים עדיין נעדרים וההערכות הן כי הם מתים.
 
סוכנות הידיעות איי.פי. דיווחה כי הפיצוץ גרם להתמוטטות עמוד תומך ומצע המתקן הוטה אט-אט לתוך מי האוקיינוס. במהלך סוף השבוע ניסה צוות של צוללנים של חיל הים, מהנדסים ויועצים זרים להזריק חנקן לתאים המוצפים, אך לא הצליחו למנוע את שקיעתו של המתקן בשל רוחות חזקות וגלים סוערים.
 

1.5 מיליון חביות נפט ביום

"הוא (המתקן) בקרקעית הים", אמר קרלוס אוריליו מירנדה, דובר מטעם חברת פטרובראס. מנכ"ל החברה הנרי פיליפ רייכשטול אמר שמאגרי הגז והנפט היו אטומים בתוך המתקן כשהוא פונה, אך עדיין קיימת סכנה שהנפט נשפך. החברה שיגרה 13 ספינות מסביב למתקן בניסיון לאגור את הנפט.

המתקן לקידוח נפט, שנבנה באיטליה ושופר לאחר מכן בקנדה, הפיק 1.5 מיליון חביות נפט ביום. מנהל הכספים של חברת פטרוברס העריך את הנזק הכולל של החברה משקיעת המתקן בכ-450 מיליון דולר בשנה הקרובה. ההפסדים עלולים לפגוע גם במאזן המסחר בברזיל. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by