בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מנכ"ל סרפרי: 'הקדמנו את זמננו' 
 
 
עידו קינן, מערכת סיו

מנכ"ל ספקית האינטרנט חינם מאשים בקלקלה את הכלכלה, גם הישנה וגם החדשה. 'ניסינו לשנות את העולם - ולא הצלחנו'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"היה נהדר. היה מדהים", מסכם מנכ"ל סרפרי, אייל בנימין, את שלוש שנותיו, מהן שנתיים כמנכ"ל, בחברה שסיפקה לכ-150 אלף ישראלים גלישה חינם באינטרנט, בתמורה לצפייה בפרסומות. "חבל לי על הגולשים. אנחנו מנסים לתת להם את ההמשך הכי טוב שאפשר. אנחנו רוצים שכולם ימשיכו לגלוש, ומאמינים שאינטרנט צריך להיות זול, וצריך להיות לכולם".
 
כמו אנשי עסקים רבים, שפעילותם לא הייתה רווחית ונפחה את נשמתה, אומר בנימין שהחברה הקדימה את זמנה. "כל מדיה, ואינטרנט זה בסך הכל מדיה, מתקיימת מפרסום, דמי מנוי או עסקאות (כמו סחר אלקטרוני). האינטגרציה של נכונות הגולשים לשלם, יחד עם כלים פיננסיים פשוטים, לא קרתה עדיין. לא הייתה חבירה של כל הכוחות ביחד. יכול להיות, שבעוד שלושה חודשים או חצי שנה, יהיו כלי בילינג [=חיוב] שיאפשרו את זה".
 

'היתה רגרסיה מטורפת'

בנימין מאשים את הכלכלה החדשה - "הנפילה של הנאסד"ק לא הוסיפה בריאות לאף אחד. היתה רגרסיה מטורפת", אך לא חוסך שבטו גם מחוקי הכלכלה הישנה: "יש שני כוחות מנוגדים: כדי שמשהו יהיה כלכלי, מסה קריטית של אנשים צריכה להשתמש בו. מצד שני, כדי שיהפוך להיות בשימוש המוני, הוא צריך להיות זול, לא לכל בית - לכל כיס". כדי להפוך את המוצר להמוני צריך להשקיע כסף, מסביר בנימין, אבל אי אפשר לגבות את כל הכסף הזה מהלקוחות, משום שאז המחיר לא יהיה סביר.

המשנה למנכ"ל בזק בינלאומי, יואב וינברג, מסר בהודעה לעיתונות, שמהלך העברת לקוחות סרפרי לידי בזק בינלאומי הוא שלב נוסף בהתבססות בזק בינלאומי בשוק האינטרנט, ומשתלב ביעדי החברה להפוך לספקית האינטרנט המובילה בישראל כבר בסוף שנת 2002. "אני לא חושב שזו שמחה לאיד", הגיב בנימין. לדבריו, הצעת דילים אטרקטיוויים ללקוחות סרפרי עשויה להשתלב באסטרטגיה השיווקית של בזק בינלאומי.

"יש הרבה הצעות מעניינות, וצריך לבחור אחת מהן", אומר בנימין בנוגע לעתידו האישי. "בכל מקרה, זה יהיה במשהו שישנה את העולם. ניסינו בסרפרי, ועוד לא הצלחנו", הוא צוחק.אין ארוחות חינם באינטרנט? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע 
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by