בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס פלסטיני תוקף את אתרי משרדי הממשלה 

וירוס פלסטיני תוקף את אתרי משרדי הממשלה

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

חיה פוליטית חדשה נכנסה לזירה: וירוס תולעת "אי צדק" שולח עצמו לכתובות הממשל הישראלי. מנהל חוות השרתים הממשלתית: נוצר עומס של מספר שעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
וירוס תולעת חדש, בשם Injustice (חוסר צדק), הציף אמש את תיבות האי-מייל בסיומת gov.il, המשמשת אתרים של הממשל הישראלי. חברת Computer Associates מתריעה היום מפני הווירוס הזה, המסווג לדבריה כסיכון בינוני.
 
לאחר משלוח הודעות המייל, שנועד להציף את שרתי האי-מייל הממשלתיים של ישראל, פותח הווירוס, הכתוב בשפת VBS, שישה חלונות של דפדפן אינטרנט אקספלורר עם אתרים פלסטיניים. לאחר מכן, הוא מציג הודעה, לפיה הוא אינו וירוס מזיק, אלא נועד לעזור לפלסטינים לחיות בשלום (כאשר המילה שלום כתובה בשגיאה - pease במקום peace). לסיום, הוא מפיץ עצמו לעד חמישים כתובות אי-מייל שבתוכנת מיקרוסופט אאוטלוק, המותקנת במחשב הנגוע.
 
"היה הרבה חוסר צדק", צוחק בועז דולב, מנהל חוות השרתים של פרויקט תהיל"ה, שמחבר את משרדי הממשלה לאינטרנט, "עיקר חוסר הצדק הגיע מחברת לוסנט". הוירוסים החלו להגיע למשרדי הממשלה אתמול בערב, והצטברו לכדי עשרת אלפים אימיילים, מה שגרם לעומס של מספר שעות על השרתים. אולם לדברי דולב, קבצי VBS נחסמים מראש בשרת, ואינם מגיעים לתיבות האי-מייל, כך שהפצתם לא נמשכה משם. "נראה שהמגיפה הסתיימה", מעריך דולב.
 
 

מהו וירוס התולעת?

פתיחה של וירוס תולעת מבצעת פעולות שונות על המחשב בו הוא נמצא, כמו הפניה לאתר אינטרנט מסוים. לאחר מכן, הוירוס מפיץ עצמו אל כתובות האי-מייל שבתוכנות אאוטלוק או אאוטלוק אקספרס שעל המחשב הנגוע, דבר שמעמיס על שרתי אי-מייל, ולעיתים מפיל אותם.

הווירוס כתוב ב-Visual Basic, שפת תכנות מונחית עצמים (Object Oriented), המשמשת לבניית תוכנות למערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט. VBS (ראשי תיבות של "Visual Basic Script" הוא קובץ בשפת Visual Basic, המבצע רצף של פעולות (מקרו). האפשרות להרצת מקרואים כאלה מובנית בתוכנות "אופיס" של מיקרוסופט, וביניהן תוכנות האימייל "אאוטלוק" ו"אאוטלוק אקספרס", מה שמאפשר לתולעת לפעול בקלות על מערכות אלה.

שיטת התולעת שימשה בשנה שעברה להפצת הווירוס "Love Letter" לכ-15 מיליון מחשבים, ולהפצת וירוס "אנה קורניקובה" בחודש שעבר, שגרם לפי הערכות לנזק גדול יותר מזה של "Love Letter".

כדי להימנע מהווירוס יש להיזהר מהודעות דואר שכותרתן - Re:Injustice. בכל מקרה, רצוי להחזיק גרסה עדכנית של אנטי-וירוס, ולא לפתוח קבצים בסיומת VBS ו-VBE, גם אם הגיעו משולח מוכר.
למה לי פוליטיקה ברשת? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by