בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת האינטרנט של הכנסת תדון באמצעי האכיפה נגד פשעי מחשב 

ועדת האינטרנט של הכנסת תדון באמצעי האכיפה נגד פשעי מחשב

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

יו"ר הועדה, ח"כ מיכאל איתן, יזם את הדיון בעקבות פרשת משה 'הלמו' הלוי. איתן: נדון בגבולות חופש הביטוי מצד אחד ואכיפת החוק מצד שני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת האינטרנט וטכנולוגית המידע של הכנסת תערוך דיון בנושא חופש הביטוי ברשת, ואמצעי אכיפת החוק בתחום, אחרי חג הפסח. הנושא עלה בעקבות החרמת מחשביו של משה הלוי, מהנדס מחשבים בן 31 מעכו, הידוע בכינוי הלמו, כחלק מחקירתו על הודעה שפרסם בפורום באתר רוטר.נט. המחשבים, אגב, הוחזרו אתמול.
 
"הדיון עקרוני", מסביר יו"ר הוועדה, ח"כ מיכאל איתן, שיזם את הדיון. "הוא מתייחס לגבולות חופש הביטוי מצד אחד, ולאמצעי אכיפת החוק של המשטרה מהצד השני". ב-14 למרץ, למחרת חקירתו של משה הלוי, פנה איתן לראש מפלג עבירות מחשב, סנ"צ מאיר זוהר, בבקשה לא פורמלית להשיב להלמו את מחשביו שהוחרמו לצרכי חקירה. "החרמת מחשבים לא צריכה להתבצע בקלות ראש, אלא אם אין אפשרות אחרת", אמר אז איתן. "אין הצדקה לפגיעה כל כך קשה באנשים שמחשבים זה החיים שלהם".

המחשבים, ושאר הציוד שהוחרם, הוחזרו אתמול להלמו, למעט הכונן הקשיח של המחשב, ממנו התבצעה לכאורה העבירה. עם זאת, המשטרה אפשרה להלמו ליצור עותק של הכונן, על גבי כונן חדש שהביא עימו, וזאת בכדי שיוכל להמשיך ולעבוד על המחשב. לדברי הלמו, אם יוזמן לדיון בוועדת האינטרנט, בכוונתו להגיע, בעיקר כדי לבקר בכנסת לראשונה בחייו. "קשה להסביר בכמה דקות על מה קורה באינטרנט לאנשים עם חוסר ידע בנושא", אמר כשנשאל אם ירצה לדבר בפני הוועדה.

בכוונת הוועדה להזמין נציגים מהמשטרה וממשרד המשפטים, ומנהלי פורומים באינטרנט. רבים ממשתתפי הפורומים באתר רוטר.נט הביעו גם כן את רצונם להשתתף בדיון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by