בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ענף הטלקום בישראל עתיד להיקלע לקשיים 

ענף הטלקום בישראל עתיד להיקלע לקשיים

 
 
מערכת סיון.קום

כדי לשרוד, יאלצו חברות שירותי התקשורת להיכנס לתחומים עסקיים נוספים ולשנות את המודל התפעולי הקיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ענף שירותי התקשורת בישראל צפוי לצמוח בשניים עד שלושה אחוז במהלך שנת 2001, מעריכים בחברת המחקר והייעוץ גרטנר גרופ. בשנת 2000 חלה בענף צמיחה של 10 אחוז לעומת 1999, והיקף עסקי שירותי התקשורת הסתכם ב- 4.2 מיליארד דולר.
 
"תנאי השוק החדש, מכתיבים לחברות התקשורת כניסה לתחומים עסקיים נוספים, בניגוד להתמקדות הקיימת כיום ב`צנרת` להעברת טלפוניה ונתונים", אומרים בגרטנר. "התחומים העסקיים הנוספים, כוללים, בין היתר, אספקת תכנים תמורת תשלום (ריכוז מידע בענף מסוים ומכירתו), ניהול זירות מסחר, אספקת וידיאו על פי דרישה (VOD), שירותי אשראי וכד`". "הכניסה לתחום זה", מוסיפים בגרטנר, "צריכה להיעשות לצד שינוי המודל התפעולי הקיים של חברות אלו, שאינו בנוי לתחרות בתנאי השוק החדש. שינוי זה יכול להתבטא במיקור-חוץ (Outsourcing) של חלק מהפעילויות, ייעול מרכזי ה-Call Center (המהווים את מרכיב ההוצאה הגבוהה ביותר בחברות הטלפוניה), מעבר ל-IP Telephony ועוד".

"מספר חברות שירותי תקשורת באירופה, כבר הוגדרו על ידי בנקים באירופה בדירוג `סיכון`", אומרים בגרטנר. "ענף שירותי התקשורת העולמי, סובל מכניסה של מתחרים קטנים (CLEC), נגיסה בסקטור העסקי הרווחי, השקעות ענק ברכישת תשתיות, והקטנת הכנסות של עד 30 אחוז (כדוגמת דויטשה טלקום), עקב הורדת מחירים לרמות המקשות הישרדות. מצב בעייתי זה הוא אחת הסיבות לאזהרות הרווח והנפילות הבורסאיות של חברות התקשורת בעולם".

"ממצאים אלה", אומרת מנהלת תחום טלקום והיי-טק בגרטנר גרופ המזרח התיכון, שלומית הרט, "נכונים באופן מובהק גם לגבי ישראל". הרט מוסיפה, כי "למעט שתי החברות בעלות נתח השוק הגדול ביותר בקרב הציבור- בזק וסלקום, כל חברות התקשורת סובלות מהפסדים. עם הרחבת התחרות בשוק המקומי, גם שולי הרווח של חברות אלו יקטנו". הרט מציינת, כי "צמיחת שוק הטלקום בשנה האחרונה נבעה בעיקר מהצמיחה בשוק הסלולר. מאחר ושוק זה הגיע לרוויה, מוצא עצמו ענף הטלקום במלחמת קיום".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by