בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התדפיס המקורי של הספר 'בדרכים' יימכר במכירה פומבית 
 
 
חדשות נענע 

ג'ק קרואק הדפיס את יצירת המופת בשיטת "זרם התודעה" על מגילה ארוכה. היא הפכה לספר שסחף אחריו דור שלם - הביטניקים, כפי שכתב קרואק בספרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העותק המקורי אותו של `בדרכים`, אותו הדפיס מחברו, ג`ק קרואק, במו ידיו לפני 50 שנים יימכר במכירה פומבית ב-22 במאי. על המכירה הודיע בית המכירות הפומביות קריסטי`ס, שציין גם כי הערך המשוער של התדפיס הוא מיליון עד מיליון וחצי דולרים.
 
פריט נוסף שיימכר באותו אירוע הוא עותק מקורי של השיר "הוול" (יללה) מאת המשורר האמריקני, אלן גינזברג, בן דורו של קרואק - דור הביט.

20 ימים בלבד ישב קרואק מול מכונת הכתיבה ב-1951 וכתב את `בדרכים` כמקשה אחת בסגנון "זרם התודעה". שלוש שנים לפני כן, כתב טיוטה של הספר, בעקבות סדרת מסעות ארוכים בארה"ב עם חברו הטוב, ניל קאסאדי (עליו ביסס קרואק את דמותו של דין, חברו הטוב של סאל, גיבור הספר).

קרואק כתב על השוטטות ממקום למקום, הקסם העצום שבאורח החיים המשוחרר - והשחיקה שהוא עלול להביא עמו. `בדרכים` הפך למורה דרך גיאוגרפי ורוחני של דור שלם בשנות החמישים - הביטניקים. קרואק סיפר על סמים, סקס ומוזיקת ג`אז ברובעים השחורים בארה"ב.

הספר, מהגדולים שברומנים האמריקנים במאה האחרונה, תורגם לעשרות שפות ונמכר במיליוני עותקים ברחבי העולם. קרואק מת לפני כשלושים שנים. הוא לא הצליח לשחזר את הצלחתו המסחרית של `בדרכים`.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by