בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התרסקות מיר הסתיימה בהצלחה וללא נפגעים 
 
 
חדשות נענע 

תושבי פיג'י חזו בפרק האחרון בחייה של תחנת החלל הותיקה - מופע אור קולי קצר, אך מרהיב בו חלקי התחנה הבוערים שעטו במהירות עצומה אל תוך האוקיאנוס השקט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תחנת החלל מיר התרסקה הבוקר (שישי) אל תוך אטמוספירת כדור הארץ ובכך סיימה את פעילותה בת 15 השנים. איש לא נפגע משברי התחנה שהגיעו אל הארץ ולא נשרפו באטמוספירה.
 
תושבי איי פיג`י חזו בסופה של תחנת החלל הרוסית שספקה הבזקי אש ואור ברקיע מעל האוקיאנוס השקט. "ראינו חמישה או שישה חלקים מהתחנה צונחים מהשמיים כשמאחוריהם שובלי עשן ארוכים ולאחר מכן נשמעו בומים על-קוליים. הכל ארך כ-15 שניות", סיפר צלם סוכנות רויטרס בפיג`י. "זו הייתה חוויה של פעם בחיים".

"מיר הוכיחה שרוסיה יכולה לא רק לבנות אלא גם להפעיל", אמר ראש סוכנות החלל הרוסית, יורי קופטב. "היא הוכיחה שוב שרוסיה תישאר מעצמת חלל".

רוסיה הוציאה פוליסת ביטוח של 200 מיליון דולרים למקרה שההתרסקות תגרום נזקים. מטוסים שינו את נתיבי טיסתם בכדי להימנע מפגיעה. על-פי שירותי החרום באוסטרליה, מיר נחתה היכן שהרוסים אמרו שתנחת - באוקיאנוס, בין אוסטרליה לצ`ילה.

"יש תחושה גדולה של הקלה", אמרו במרכז השליטה והבקרה הרוסי. מיר הותיקה עלתה במשך השנים 4.2 מיליארד דולרים לרוסים, בעיקר בגלל התיקונים התכופים שנעשו בעקבות התקלות הרבות מספור. רוסיה, ארה"ב ומדינות נוספות שוקדות כעת על בנייתה של תחנת החלל הבינלאומית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by