בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ג'יטרוניקס השיקה מערכת מאובטחת לביצוע תשלומים באינטרנט 

ג'יטרוניקס השיקה מערכת מאובטחת לביצוע תשלומים באינטרנט

 
 
חדשות נענע 

פיילוט של המערכת הותקן באחד מן הבנקים הגדולים בישראל והתקנות נוספות צפויות עד סוף השנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ג`יטרוניקס פיתחה מערכת הנקראת MPS (Multi Payment Server), המאפשרת לבצע תשלומים באינטרנט ברמת אבטחה גבוהה במיוחד. באמצעותה, יכול הלקוח לבצע רכישות מאובטחות באינטרנט מבלי לחשוף בפני אתר הסחר פרטים רגישים, כגון מספר כרטיס האשראי או מספר חשבון הבנק.
 
המערכת מורכבת משרת ה-MPS המותקן באתר מאובטח כגון בנק, ומרכיב תוכנה המותקן באתר הסחר.
בכל פעולת קנייה משתתפים ארבעה גורמים: הלקוח, אתר הסחר, שרת ה-MPS המותקן בבנק (או בחברת ביטוח, בבזק או בדואר), והגורם האחראי על אישור ביצועה של העסקה.

האבטחה הגבוהה מושגת באמצעות ניתוק פיסי בין הדפדפן של הקונה לבין אתר הסחר בעת ביצוע התשלום וחיבור הדפדפן לשרת ה-MPS, המתאפשר הודות לרכיב התוכנה המותקן באתר הסחר. בעת הקשה על ביצוע התשלום, נוצר לינק בין הדפדפן של הקונה לבין שרת ה-MPS (ובמנותק מאתר הסחר!) המציג על מסכו של הקונה את אפשרויות התשלום.

הקונה יכול לבחור את האפשרות הרצויה לו: תשלום בכרטיס אשראי, או חיוב ישירות מחשבון הבנק. לאחר שבחר את אמצעי התשלום, מועברים נתונים על העסקה בערוץ נפרד אל גורם מאשר כגון בנק אחר. מידע על אישור או אי אישור לעסקה מועבר על ידי ה-MPS אל דפדפן הקונה ובמקביל - ובערוץ נפרד - אל אתר הסחר.

היתרון של מערכת ה-MPS הוא שהלקוח, בכל אחד משלבי פעולות התשלום, אינו מוסר מידע רגיש לאתר סחר, שרמת האבטחה בו לא ידועה וכך גם מי הם הגורמים המפעילים אותו. זאת ועוד, המערכת חוסכת לאתרי הסחר את הצורך להפעיל מערכת מיוחדת לניהול תשלומים (כרטיסי אשראי, חיובי חשבון וכו`) דרך האינטרנט שהיא יקרה ומורכבת.

מייק ברגמן, סמנכ"ל שיווק ומנהל פיתוח עסקי בחברת ג`יטרוניקס מסר, כי מערכת ה-MPS הותקנה כפיילוט באחד מן הבנקים הגדולים בישראל, וכי התקנות נוספות של ה-MPS צפויות עד סוף השנה.

ב-19 במרץ נשיקה תשלובת ישראכרט מערכת לאבטחת תהליכי הקניה באינטרנט המכונה SecureClick. השירות החדש, פרי פיתוחה של חברת הסטארט אפ הישראלית Cyota, מקצה ללקוח מספר כרטיס חד פעמי באופן אוטומטי, עבור כל הרכישות המתבצעות באינטרנט. מספר כרטיס האשראי האמיתי של הלקוח אינו מוצג ואינו מועבר כלל ברשת, ובכך נמנעת היחשפותו לגורמים זרים ושימוש לא חוקי בו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by