בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מאמצים לריכוך העמדה כלפי ישראל בפסגה הערבית  
 
 
חדשות נענע 

קולין פאוול אמר אתמול, כי יש לחזור למו"מ גם אם לא תופסק האלימות לגמרי: "היא לא תיפסק לחלוטין. אי אפשר לחכות עד שתרד לרמה אפסית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב פועלת בימים האחרונים בקרב מנהיגים ערביים על-מנת לרכך את ההחלטות וההצהרות בועידת הפסגה הערבית שתתכנס מחרתיים (שלישי) בעמאן.
 
מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, קיים שיחות עם מנהיגים ערביים שישתתפו בפסגה. הוא ביקש מהם לא להחריף את המצב המדיני-ביטחוני המעורער. מזכ"ל האו"ם, קופי אנאן, יגיע מחר לירדן ויקיים פגישות עם המנהיגים בהן ינסה לשכנעם שלא להביע עמדה קיצונית כלפי ישראל.

עם חזרתו מארה"ב אמר ראש הממשלה, אריאל שרון: "ארה"ב הסכימה במאה אחוזים שאין לנהל משא ומתן תחת אש". פאוול אמר אתמול, כי המו"מ צריך להתחדש גם אם לא תופסק האלימות לחלוטין.

"אני לא נאיבי", אמר מזכיר המדינה. "אינני מאמין שהאלימות תגיע לאפס. שני הצדדים לא צריכים לחכות עד לרמה אפסית של אלימות בכדי להרגיש נוח לחזור לשולחן הדיונים. יחד עם זאת, ארה"ב אינה זו שצריכה לעשות את השיקול הזה, אלא שני הצדדים".
 

שר החוץ המצרי: לצאת נגד חזרתו של שרון

שר החוץ המצרי, עמר מוסא, אמר אתמול בפגישת שרי החוץ הערביים לקראת הפסגה, כי יש לצאת נגד חזרתו לשלטון של שרון. לדבריו, ראש ממשלת ישראל תומך בהתפשטות, בהתרחבות תוקפנית, באיומים ובפרובקציות.

"על הערבים לדרוש את החזרת כל השטחים הכבושים ואת הקמתה של מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים", אמר מוסא. "אחרת - לא יהיה שלום". הוא אמר עוד, כי האינתיפאדה פרצה בגלל המבוי הסתום בתהליך השלום והתנאים הקשים להם גרמה ישראל.

 
 

רוצים לדבר על זה?

היכנסו עכשיו לפורום אקטואליה
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by