בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תינוקת נהרגה בפיגוע ירי בחברון 
 
 
חדשות נענע 

אביה מטופל במצב בינוני בביה"ח הדסה עין כרם. ח"כ יהלום: להיכנס עוד הלילה לאבו סנינה ולחסל את הרוצחים. שרון ובן אליעזר החליטו על הטלת עוצר על העיר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלהבת פס, תינוקת ישראלית בת עשרה חודשים, מתה הערב (שני) מפצעיה, לאחר שנפגעה באורח אנוש מירי פלסטיני לעבר היישוב היהודי בשכונת אברהם אבינו בחברון. אביה, יצחק פס, מטופל בבית החולים הדסה עין כרם ומצבו מוגדר בינוני. 
בעקבות הירי, השיבו כוחות צה"ל אש טנקים לעבר מקור האש הפלסטיני ממנו נשמעו היריות. הפלסטינים דיווחו כי שני אנשים נפצעו מהירי הישראלי, ביניהם צלם סוכנות הידיעות רויטרס. בשעות הערב חודשו חילופי האש בין כוחות הביטחון והפלסטינים, לאחר שנפסקו לשעות ספורות. 

עוצר על אבו סנינה

בקול ישראל דווח כי בעקבות הפיגוע קיימו ראש הממשלה, אריאל שרון, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, התייעצות עם בכירים ביטחוניים בירושלים, שבסופה הוחלט על הטלת סגר על העיר חברון ועוצר על שכונת אבו סנינה. בנוסף סגרו כוחות צה"ל את כביש חברון-ירושלים לתנועת פלסטינים.

שרון אמר היום כי הוא רואה ברשות הפלסטינית אחראית לאלימות ולטרור שהביאו לרצח התינוקת ולפציעת אביה בחברון. שרון שיגר את תנחומיו למשפחה.

בימין קראו היום לשרון לפעול נגד המפגעים באופן מיידי. יו"ר סיעת המפד"ל, ח"כ שאול יהלום, קרא לראש הממשלה להורות על כניסת כוחות צה"ל לשכונת אבו סנינה, ממנה נורתה האש, עוד הלילה ולחסל את רוצחי התינוקת. יהלום אמר כי שרון לא יעשה כן, הוא יוכיח כי אינו ראוי לכהונה לה נבחר ברוב כה עצום.

מועצת יש"ע תבעה לאחר הירי "לטהר עוד הערב את גבעת אבו סנינה מהמחבלים השורצים בה". הירי התקהלו בצמתים המרכזיים במבואות חברון כמה מתנחלים כדי למחות על הירי. מקצתם יידו אבנים לעבר בית ערבי באזור.

הערוץ הראשון מדווח כי משפחת ההרוגה מסרבת לקיים את ההלוויה לתינוקת עד אשר יקבלו כוחות צה"ל לשכונת אבו סנינה. הסוגיה הועברה למנהיגה הרוחני של המפד"ל, הרב מרדכי אליהו.

ח"כ מוסי רז ממרצ הביע זעזוע עמוק מהרצח, ואמר כי מקווה שבעתיד תיושם תכנית הפרדה למען ביטחון המתנחלים, שתכלול בעתיד גם את פינוי היישוב היהודי בחברון.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by