בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיתוח חדשני מאיים על עתיד השימוש בדיסקטים 

פיתוח חדשני מאיים על עתיד השימוש בדיסקטים

 
 
מערכת סיון.קום

פיתוח של מספר חברות יאפשר כתיבה ומחיקה של מידע על גבי תקליטורים באופן זהה לעבודה עם דיסקטים. ההשקה צפויה באמצע השנה הנוכחית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ארבע חברות מובילות בתעשייה הודיעו השבוע כי סיימו את עבודתן בפרוייקט Mount Rainier, שמטרתו להפוך את היכולת לכתוב, למחוק ולשכתב מידע על תקליטורים, לפשוטה בדיוק כמו הגישה לכונן התקליטור (Floppy).
 
החברות קומפאק, סוני, מיקרוסופט ופיליפס חברו יחדיו באוקטובר אשתקד לפתח תקן לתמיכה בכונני CD-RW עבור מערכות ההפעלה מבוססות מחשבי PC. הצהרה רשמית של החברות צפויה במהלך השבוע.
 

התקליטור לא יעבוד על מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט

"פרוייקט Mount Rainier תומך ביכולת `גרור והשלך` על גבי תקליטורים וכמו כן מאפשר מחיקת כל המידע על התקליטור באופן מיידי, ובכך הופך את התקליטור למחליף האידיאלי לדיסקט השחור הישן", אומר פרנק סימוניס, המנהל המסחרי של הפרוייקט.

הכוננים הראשונים אשר יתמכו ביכולות אלו עתידים להיות משווקים באמצע שנת 2001. עם זאת נודע כי מיקרוסופט לא תשלב את פתרון ה-Mount Rainier במערכת ההפעלה החדשה שלה, Windows XP, אותה היא צפויה להשיק במחצית השנייה של השנה הנוכחית.

"Mount Rainier לא תספיק להשתלב בגרסה הראשונה של מערכת ה Windows XP. אנו מקווים כי נוכל לשלב את הפתרון שלנו בגרסאות העדכון אשר עתידיות להיות מופצות במהלך הזמן", אמר האנס דריסן, דובר הפרוייקט. עוד נודע כי פרוייקט ה Mount Rainier עתיד לפעול גם במערכת ההפעלה לינוקס. כמו כן, חברת אפל שוקלת אף היא להציע את פתרון Mount Rainier במערכות ה MacOS של החברה.
 
 
"הנטל של תמיכה בקרב מספר רב של חברות ייעלם, היות וספק מרכזי אחד יתמוך בכל כונני כתיבת התקליטורים. מה גם שהעובדים בארגון לא יצטרכו לקבל שיעורים והדרכות מיוחדות היות ופעולת הכתיבה על התקליטור תהיה פשוטה כמו העתקה של קובץ מתיקיה אחת לשנייה". אמר דירסן.

בנוסף לארבעת החברות המובילות את הפרוייקט, נוספו כבר מעל לארבעים חברות שונות אשר הודיעו כי יתמכו בתקן המוצע. ביניהם ניתן למצוא את חברת דל מחשבים, אייסר, Matsushita ואחרות.ומה עם הערך הסנטימנטלי של הדיסקט? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by