בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון של האו"ם קרובה להסכמה על הודעת גינוי לישראל 

מועצת הביטחון של האו"ם קרובה להסכמה על הודעת גינוי לישראל

 
 
חדשות נענע 


מקור אמריקני בדיונים: רק הטקסט נותר שנוי במחלוקת. לפי נייר הטיוטה, המועצה תביע 'דאגה עמוקה מהתדרדרות של המצב ההומניטרי והכלכלי כתוצאה מהסגר בשטחים הכבושים הפלסטיניים'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מועצת הביטחון של האו"ם קרובה מאוד להסכמה במגעים המרתוניים להסכמה על הודעתה בדבר אינתיפאדת אל אקצה. לפי נייר טיוטה שגובש לאחר ליל דיונים, המועצה תביע "דאגה עמוקה מהתדרדרות של המצב ההומניטרי והכלכלי כתוצאה מהסגר בשטחים הכבושים הפלסטיניים". המועצה תביע גם דאגה מהרחבת ההתנחלויות.
 
נייר הטיוטה קורא לישראל ולרשות הפלסטינית לנקוט ב"צעדים מיידיים וקונקרטיים" כדי לעשות סוף לאלימות בשטחים. האמריקנים תבעו להשמיט מנייר הטיוטה סעיף לפיו המועצה תהיה מוכנה "לפעול באופן מייד" לבניית מכניזם הגנה על האזרחים הפלסטינים.
 

'ממשיכים לנסות'

בליל הדיונים השתתפה קבוצה קטנה של דיפלומטים בכירים - ובהם שגריר ארה"ב באו"ם ג`יימס קנינגהאם והמשקיף הפלסטיני נאסר אל קידווה - ובסופה גובשה נוסחת הטיוטה שצימצמה את הפערים בין הצדדים. לדברי מקור אמריקני רק הטקסט נותר שנוי במחלוקת וכי המצב נזיל.

על אף שהמועצה לא עמדה בלוח הזמנים שקבעה לאימוץ הפתרון המוצע למשבר בין ישראל והפלסטינים - לפני פתיחת ועידת הפסגה הערבית בעמאן - העמדה הרווחת בדיונים היא להמשיך בדיונים בניסיון להגיע להסכמה. "יש הסכמה שעדיין כדאי לנסות, ושעלינו להמשיך", אמר אחד הדיפלומטים שהשתתפו בדיונים.האם ישראל מדממת בזירה הדיפלומטית? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by