בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב: פחות שינה, פחות סקס, יותר עבודה  

ארה"ב: פחות שינה, פחות סקס, יותר עבודה

 
 
רויטרס

סקר של קרן השינה הלאומית האמריקנית מגלה כי שליש מהאמריקנים מקיימים יחסי מין פחות מפעם בשבוע, 43 אחוזים עובדים למעלה מחמישים שעות בשבוע, והרוב המכריע לא ישן מספיק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האמריקנים סובלים מבעיית חוסר שינה רצינית ומקצצים בפעילויות פנאי אחרות כגון סקס - לטובת ניצול זמן הולך וגדל לעבודה. כך עולה מסקר שפירסמה היום (שלישי) קרן השינה הלאומית האמריקנית.
 
הסקר השנתי גילה כי כמעט שני שלישים מהאמריקנים הבוגרים לא ישנים את שמונה שעות השינה עליהם ממליצים מומחים למען בריאות והופעה מיטבית. "השינה נחוצה לבריאות, בטיחות והופעה, היא אינה מותרות - והאמריקנים לא ישנים מספיק", אמר קונלד קרול, נשיא הקרן, במסיבת עיתונאים. סגנו, ג`יימס וולש, החרה-החזיק אחריו: "יש מגיפה של ישנוניות בחברה שלנו". הוא הוסיף כי "יש קשר ישיר בין שעות עבודה והשפעה שלילית על שינה וההשפעה של המחסור בשינה היא מצטברת".
 

כמעט 70 אחוזים חוו בעיות שינה

בסקר - בו השתתפו 1004 אמריקנים בוגרים - העידו 43 אחוזים מהנשאלים כי הם ישנים יום פחות שעות שינה בהשוואה לשעות השינה שלהם לפני חמש שנים. כ-40 אחוזים אמרו שהם עובדים יותר שעות, ומספר דומה של נשאלים סיפרו כי הם עובדים למעלה מ-50 שעות בשבוע.

בסקר נבדקו גם הרגלי המין של המרואיינים והקשר ביניהם ובין שעות השינה. מהסקר עולה כי שליש מהאמריקנים מקיימים יחסי מין פחות מפעם בשבוע ונוטים לישנוניות לעומת אלה המקיימים יחסי מין פעמיים או שלוש בשבוע. "אנשים שסובלים מבעיות שינה", אמר מייסד הקרן, ריצ`רד גלולה, "הופכים חסרי מרץ, הם לא חשים יוזמה וזה מוצא ביטוי בחיי המין".

כמעט 70 אחוזים מהנשאלים חוו בעיות שינה תדירות, לרבות קושי להירדם, השכמה באמצע הלילה, תחושת אי רעננות ונחירות.

טעות הדגימה של הסקר היא 3.1 אחוזים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by