בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
:RIAA נאפסטר לא מקיימת את הצו 
 
 
חדשות נענע 

איגוד חברות התקליטים האמריקאי: נאפסטר לא חוסמת כמו שצריך; נאפסטר: זה ניסיון להסיט את הדיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
RIAA, איגוד חברות התקליטים האמריקאי, מאשים את נאפסטר באי עמידה בצו בית המשפט לחסימת שירים אסורים בשירות החלפת השירים שלה. הדברים נכתבו במסגרת תצהיר משפטי, שהגיש היום האיגוד לבית המשפט המחוזי, כך דווח בחדשות IDG.
 
בתחילת החודש, הוציאה מרילין הול פאטל, שופטת בית המשפט המחוזי בסן פרנסיסקו, קליפורניה, צו מתוקן, המחייב את נאפסטר לחסום בשירות החלפת השירים שלה, שירים המוגנים בזכויות יוצרים, תוך 72 שעות מקבלת שמותיהם מאיגוד חברות התקליטים.

בתצהיר, תוקף האיגוד את הפילטרים שמשמשים את נאפסטר לחסימת השירים ואת מאמצי החסימה. RIAA טוען, שהפילטרים בהם משתמשת נאפסטר מיושנים ואינם ערוכים לחסום את השירים, וכי נאפסטר נמנעת מלחסום שירים, ששמם שונה באופן פשוט (למשל: החלפת שם השיר בשורה מהפזמון, לעיתים בשל אי הכרת שמו האמיתי של השיר). RIAA גורס, שיש גישה לשבעים אחוז מהשירים שנאפסטר טענה שחסמה. האיגוד מציע לנאפסטר לבסס את החסימה על סימן זיהוי חד ערכי, שמשותף לכל קבצי ה-MP3, שנוצרו משיר מסוים על דיסק.

בתצהיר של נאפסטר, שהוגש לבית המשפט ביום רביעי שעבר, נכתב, שחברות התקליטים מספקות לה רשימות לא בדוקות של שירים להורדה, ובכך גורמות לה הפסדים כספיים והורדה של שירים מותרים. נאפסטר דרשה, שחברות התקליטים יפצו אותה על ההוצאות המיותרות שנובעות מכך. RIAA דחתה את הטענות, וקבעה שזו הבעיה של נאפסטר, ש"בנתה מערכת שמפרה בכוונה זכויות יוצרים". נאפסטר כתבה עוד בתצהיר, שהיא דורשת להסיר את החשאיות מעל רשימות השירים ש-RIAA מספקת לה. RIAA הגיבה, שפרסום הרשימות יסייע למשתמשי נאפסטר לעקוף את החסימות ולהוריד את השירים.

"נאפסטר מצייתת באגרסיביות לצו, עם תוצאות ניכרות", כתב המנכ"ל הזמני של נאפסטר, האנק בארי, בתגובה לדברי RIAA. "בשלושת השבועות מאז הוצאת הצו, נאפסטר חסמה למעלה מ-275 אלף שירים". לדבריו, ההחלטה הטכנית על אמצעי החסימה צריכה להתקבל על ידי בורר עצמאי ולא על ידי RIAA.

 

רוצים לדבר על זה?

בואו לפורום תרבות דיגיטלית בנענע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by