בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל מאיימת להמשיך בתקיפות נגד הרשות הפלסטינית 
 
 
חדשות  נענע

צה"ל תקף בטילים ופגזי טנקים שש מטרות של כוח 17; הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים וכשישים פצועים. התנזים: "תגובת הפלסטינים תהיה כואבת"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במערכת הביטחון אומרים הבוקר (חמישי) כי המתקפה האווירית של צה"ל בשטחים אמש הייתה רק ה"שלב הראשון" בתגובת ישראל לגל פיגועי הטרור. לדברי הגורמים, ואחרי יום-האדמה, שיצויין בסוף-השבוע, יחדש צה"ל את מדיניות החיסולים בשטחים - כך אומרים הבוקר גורמים במערכת הבטחון.
 
חיל האוויר תקף אמש (רביעי), סמוך לשעה שבע וחצי בערב, חמישה יעדים של הרשות הפלסטינית בירי טילים ממסוקי קרב. זאת בתגובה להסלמה האחרונה בלחימה בשטחים ובפיגועים בתחומי הקו הירוק.

ההחלטה על התקיפה התקבלה אתמול בצהרים בדיון ביטחוני שהתקיים אתמול, בהשתתפות: ראש הממשלה, אריאל שרון, שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שר החוץ, שמעון פרס, והשר לביטחון פנים, עוזי לנדאו.

גורמים ביטחוניים בכירים אמרו לעיתון "מעריב" כי מדובר "באיתות ברור" ליאסר ערפאת עצמו שכוח 17 משמש כמשמר הנשיאותי שלו. לדברי הבכיר התקיפה נועדה להבהיר לערפאת שהוא ואנשיו ישלמו מחיר אם יימשכו הפיגועים.
 

הפלסטינים: ביתו של ערפאת ניזוק בהפצצה

ששת היעדים שנפגעו: מפקדת כוח 17 ברמאללה, מתקן של כוח 17 בסמוך למחנה הפליטים ג`בליה שברצועת עזה, מחסן אמצעי לחימה של כוח 17 ליד מחנה אנצר, מחנה האימונים של המשמר הנשיאותי בדרום הרצועה, מתקן של כוח 17 בדרום רצועת עזה וכלי משוריין של הרשות הפלסטינית בעזה.

על פי הדיווחים לפחות שני פלסטינים נהרגו בהפגזות, ועשרות אחרים נפצעו.

הפלסטינים טוענים כי גם ביתו של ערפאת ניזוק בהפצצת אחת המפקדות השוכנת 50 מטרים ממנו.

גורם בכיר בתנזים הבטיח אמש כי תגובת הפלסטינים להפגזות הישראליות תהיה "הכואבת שידעה ישראל מימיה". לדבריו, הפגזות מטה כוח 17, מהוות איום ישיר על ההנהגה הפלסטינית ולא נותר לפלסטינים אלא להגיב בכל הכוח.
 
 

בן-אליעזר הבטיח שלא יהיו תקיפות מסוקים

כזכור, רק לפני כעשרה ימים הבטיח שר הביטחון, בנימין בן אליעזר, שלא יהיו תקיפות מטוסים, שכן מדובר בפעילות לא יעילה שרק גורמת נזק לישראל בעמדה הבינלאומית. גם בצה"ל מתנגדים להפגזת שטחי הרשות. פעולת צה"ל היום מטרתה, ככל הנראה, "לשחרר לחץ" בקרב אזרחי ישראל.

בהודעה רשמית של הממשלה נאמר כי "הותקפו יעדים בשטחי הרשות. מדובר ביעדים נקודתיים של גורמים העוסקים בטרור, שנבחרו בקפדנות על מנת למנוע פגיעה באזרחים. הקו המנחה של ממשלת ישראל הוא פעולה מתמדת ועקבית מול הטרוריסטים, מסייעיהם ושולחיהם".
 

הממשלה: ישמכו ההקלות על האוכלוסיה הפלסטינית

הממשלה הודיעה כי יימשכו ההקלות על האוכלוסיה האזרחית גם בהמשך, בכפוך לשיקולי ביטחון. "אנחנו לא בעימות עם העם הפלסטינים", נאמר בהודעת הממשלה. הממשלה אמרה כי רצונה הוא שלום ודו קיום, אך כשאלה אינם ניתנים להשגה, ישראל נלחמת לפי זכות להגן על עצמה.

הממשלה קראה לקהילה הבין-לאומית להפעיל את השפעת על יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. היא ביקשה מהציבור לגלות אורך נשימה וכושר עמידה. הציבור התבקש גם לסמוך על גורמי הביטחון ולגלות עירנות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by