בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימו אירועי יום האדמה; 4 שוטרים נפצעו במזרח י-ם  
 
 
חדשות  נענע

מצב השוטרים מוגדר קל. מפכ"ל המשטרה: יום האדמה עבר בשקט מופתי. מפקד מחוז י-ם במשטרה: האיפוק מנע שפיכת דם מיותרת. המשטרה עצרה 8 פלסטינים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אירועי יום האדמה הסתיימו היום (שישי) בצהריים בשקט יחסי. במהומות בויה-דולורוזה שבמזרח העיר ירושלים נפצעו ארבעה שוטרים באורח קל מבקבוקי תבערה שהושלכו לעברם. המשטרה עצרה שמונה פלסטינים שהתעמתו עם כוחות הביטחון בעיר.
 
מפכ"ל המשטרה, רב ניצב שלמה אהרונישקי, אמר במסיבת עיתונאים שערך היום (שישי) במשטרת משגב כי יום האדמה עבר בשקט מופתי. לדבריו, השקט הושג בראש ובראשונה בשל ההידברות המוקדמות בין מפקדי המשטרה לבין ראשי היישובים הערביים. אהרונישקי ציין גם לטובה את ההיערכות הטובה של המשטרה ואת הימנעות השוטרים מכניסה לתוך הערים והכפרים.

אהרונישקי הוסיף כי מאז אירועי אוקטובר, בהם נהרגו 13 אזרחים ערביי ישראל, המשטרה הפיקה לקחים בהיערכות לאירועים מסוג זה, כמו גם בתורות הלחימה ובאמצעי הלחימה.

ירושלים המזרחית היתה מוקד הפרות הסדר באירועי יום האדמה. במהלך היום הופסקה תפילת היהודים בכותל המערבי לזמן-מה בשל יידוי אבנים מכיוון הר הבית. המשטרה נמנעה מלהיכנס להר הבית עם תחילת יידוי האבנים ומפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, העביר אולטימטום לפלסטינים לפיו אם לא תיפסק זריקת האבנים תוך עשר דקות כוחות המשטרה יפרצו פנימה.

יידוי האבנים לעבר הרחבה פסק תוך זמן קצר ועובדי ניקיון החלו לפנות את האבנים הרבות שהצטברו על הרחבה.

בעיר נצרת נרשמו תקריות אלימות, אך משטרת ישראל נמנעה מלהתערב.


 
 
בראיון לקול ישראל אמר ניצב לוי כי לא היתה בעיה לפרוץ להר מוקדם יותר אולם הוא בחר לא לעשות כן בשל היום הרגיש. "האיפוק שלנו נבע מתוך עוצמה, והצד השני ידע כי פריצה להר הבית היתה גורמת לאבידות בנפש".

הוא אמר כי שני שוטרים נפצעו קל מיידויי אבנים, אולם מקרב המתפרעים לא נפגע איש בזכות האיפוק של המשטרה.

גם במוקדים אחרים עבר יום האדמה בשקט יחסי. בגליל ציינו את יום האדמה ללא אירועים מיוחדים.
בסכנין נערכה עצרת אלפים לציון יום האדמה, ללא אירועים אלימים. בעצרת השתתפו גם פעילי "שלום עכשיו". בנצרת נרשמו הפרות סדר וכמה צעירים הבעירו צמיגים וחסמו את התנועה בכבישים מרכזיים. כוח המשטרה לא התערב.

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, ביקש היום ממפכ"ל המשטרה להביע את הערכתו לשוטרים על תפקודם באירועי יום האדמה.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by