בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: מרבית המורים אינם עושים שימוש באינטרנט כמקור מידע 

מחקר: מרבית המורים אינם עושים שימוש באינטרנט כמקור מידע

 
 
מיכל סבו, מערכת סיון


רק 6 אחוזים מהמורים האמריקנים נוהגים לגלוש באינטרנט יותר משעה אחת ביום. לטענת אחד ממחברי הסקר, המורים אינם מתייחסים לאינטרנט כמקור ממנו ניתן לדלות רעיונות או כלי לתקשורת עם עמיתיהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות חדירת האינטרנט לבתי ספר רבים ברחבי ארצות הברית, מרבית המורים אינם עושים שימוש ברשת ככלי לפיתוח השעורים אותם הם מעבירים. כך עולה מנתוני סקר חדש שערך בארצות-הברית הארגון NetDay.
 
97 אחוז מתוך 600 המורים שהשתתפו בסקר אמרו, שבבית הספר בו הם מלמדים קיימת גישה לרשת האינטרנט. מרבית המורים, 87 אחוז, טענו כי הם נוהגים לגלוש באינטרנט, אולם 60 אחוז אמרו כי הם עושים זאת כחצי שעה עד שעה בלבד בכל יום. רק 6 אחוזים מהנשאלים העידו כי הם גולשים שעה אחת או יותר.
 

מורים למתמטיקה ומדעים גולשים פחות

"אני מאמין שהמורים משתמשים באינטרנט כמקור למחקרים עבור התלמידים", אומר מנהל תיכון באריזונה. דייב סאקט, אחד ממחברי הסקר, טוען לעומתו כי המורים מתייחסים לאינטרנט כמעין "ספריה אלקטרונית" ולא כמקור ממנו ניתן לדלות רעיונות או ככלי לתקשורת עם עמיתיהם.

עוד עולה מסקר NetDay כי פחות ממחצית המורים מאמין שחשיבותו של האינטרנט גברה במהלך השנתיים האחרונות. כשליש מהמורים ציינו, שהאינטרנט שולב באופן אינטגרטיווי בכיתות הלימוד. מורים רבים טוענים, כי אין ברשותם די פנאי כדי לגלוש באינטרנט.

הסקר מצא, באופן מפתיע, כי מורים למתמטיקה ולמקצועות המדע פונים לאינטרנט פחות מאשר המורים בשאר מקצועות הלימוד, כגון אנגלית והיסטוריה. בקרב כל המורים שנשאלו, 48 אחוז הצביעו על חשיבות האינטרנט ככלי הוראה, אולם 37 אחוז בלבד מהמורים למתמטיקה ו-39 אחוז מהמורים למדע מוכנים להסכים עם טענה זו. 29 אחוז מהמורים אמרו שהאינטרנט שינה את אופן ההוראה שלהם, אולם רק 21 אחוז מהמורים למתמטיקה ו-25 אחוז מהמורים למדעים, הסכימו עם טענה זו.מכל מלמדיי השכלתי? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by