בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לראשונה בהיסטוריה: נישואים חד מיניים 
 
 
חדשות  נענע

בהולנד, המדינה הראשונה בעולם שאישרה נישואים חד מיניים מלאים, נישאו אתמול בטקס מפואר 4 הזוגות הראשונים בהיסטוריה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הולנד שוב עושה היסטוריה בכל הקשור לליברליות. אתמול (שבת) בחצות, נישאו, לראשונה בהיסטוריה, ארבעה זוגות חד מיניים בטקס מפואר ומתוקשר היטב. מדובר בטקס נישואים לכל דבר, לאחר שממשלת הולנד אישרה לפני כחצי שנה נישואים חד מיניים.
 

החוק ההולנדי החדש מאשר נישואים של זוגות חד מיניים ומכיר בהם כנישואים לכל דבר. החוק החדש קובע כי לא רק שבני הזוג יכולים להתחתן בטקס מלא ככל זוג סטרייטי, אלא שהם גם זכאים למלוא הזכויות של זוגות סטרייטים שנישאו, החל מהקלות מס וכלה באימוץ ילדים.

אתמול, בבית עיריית אמסטרדם, יושם החוק לראשונה, כשארבעה זוגות חד מיניים - שלושה זוגות גברים וזוג נשים אחד - באו בברית הנישואים בטקס מפואר. מאות קיבלו את פניהם ובטקס עצמו, אותו ערך ראש העיר בכבודו ובעצמו, ג`וב כהן, השתתפו גם פוליטיקאים ואישי ציבור רבים.

הולנד מכירה בזוגות חד מיניים כבר כעשור, אולם עד כה הכיר בהם החוק במסגרת הסכם זוגיות, שמבחינות רבות נותן לבני הזוג זכויות דומות לזוגות נשואים, אך השאיר הטבות לזוגות נשואים בלבד, כגון אימוץ ילדים.

במדינות אירופה קיימות מספר מדינות המעניקות לשוגות חד מיניים זכויות הדומות לזכויות של זוגות נשואים. כך דנמרק, שהחלה את המהפך באירופה כשהעניקה זכויות רבות לזוגות חד מיניים. אחריה הלכו מדינות סקנדנביה אחרות, הולנד וצרפת.

לאחרונה החליט הפרלמנט בגרמניה להכיר אף הוא בנישואים חד מיניים, אם כי מוגבלים ולא שווי ערך לניזואים של זוגות סטרייטים. כך, בניגוד לזוגות בהולנד, לא יכולים הזוגות בגרמניה לאמץ ילדים ואף לא לזכות בהטבות מס. עם זאת, הם מוגדרים אוטומטית כמוטבים איש של רעהו, יכולים להחליף את שמות המשפחה כזוג נשוי, וזוכים להטבות הרפואיות של זוגות נשואים.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by