בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אל-על מציגה: טיסה בלי כרטיס 

אל-על מציגה: טיסה בלי כרטיס

 
 
יניב קרן, סיון.קום

מערכת הכרטוס, שהושקה בסוף מרץ, האלקטרונית מבטלת את הצורך בכרטיס גשמי ; בשלב זה נמכרים בשיטה החדשה כרטיסים רק לצפון אמריקה ואנגליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אל על השיקה לאחרונה מערכת כרטוס מקוונת המאפשרת ללקוחות לטוס לחו"ל ללא שיחזיקו בכרטיס טיסה פיסי. נכון להיום רק כ-500 בחודש הם כרטיסים מקוונים, אבל בחברה צופים שהשיטה החדש תלך ותתרחב בעתיד ואף תביא לחסכון גדול.
 
"מערכת האי טיקטינג, נפתחה לקהל הרחב בסוף חודש מרץ", אומר מנהל פרוייקטים שיווקיים בחברה, רן אקרמן. "כרטיס מקוון הוא כרטיס לכל דבר שנבדל מן הכרטיס הפיסי בנייר בלבד". לדבריו כל כרטיס מקוון חוסך לחברה דולר אחד, אולם היתרון הגדול נעוץ בהתייעלות. "כרטיס רגיל עובר 35 תחנות מרגע שהוא מוזמן על ידי נוסע, מערכת האי טיקטינג מעדכנת את כל התחנות האלה מיידית".

אקרמן מסביר שמערכת הכרטוס האלקטרוני טומנת בחובה יתרונות רבים גם ללקוח, שיכול לבצע הזמנות מידיות ללא צורך בשליח שיביא את הכרטיס, בנוסף מונעת המערכת חששות מפני אובדן כרטיסים. גם סוכן הנסיעות נהנה מיתרונות של התקצרות תקופת הדיווח במקרה של ביטולי הזמנות וחוסך לעצמו עבודת ניירת.

בשלב זה נמכרים בשיטה זו כרטיסים רק לטיסות לצפון אמריקה ואנגליה, אולם בעתיד מתכוונת החברה להרחיב את השירות לשאר היעדים. ""אני מעריך שבעוד כעשר שנים יהיו 60 אחוז מן הכרטיסים מקוונים", אומר אקרמן. כשתהפוך השיטה לנפוצה יותר תוכל החברה לחסוך לעצמה תקנים שמאוישים נכון להיום רק לשם טיפול בכרטיס הפיסי. על מנת למשוך לקוחות לשיטה החדשה, מעניקה אל על 40 נקודות בונוס לחברי המועדון שלה שבוחרים להשתמש בשיטה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by