בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אופטימיות לגבי חיסון ניסיוני לאיידס 

אופטימיות לגבי חיסון ניסיוני לאיידס

 
 
חדשות נענע 

החיסון לא מונע הידבקות בוירוס ה-HIV, אך מרסן אותו ושומר על רמות נמוכות שלו בדם. עם זאת החוקרים אומרים, כי יעברו שנים עד שחיסון כלשהו ייכנס לשימוש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיסון לאיידס הנמצא בשלבי ניסוי מעורר בימים אלו תקוות גדולות בקהילה הרפואית ובקרב חולים רבים. מפתחי החיסון מחברת מרק ושות` אמרו אתמול (שני) כי הוא נוסה בהצלחה על קופים.
 
החיסון אינו מונע את ההידבקות בוירוס מחולל האיידס (HIV), אלא רק מרסן את התפתחותו ושומר על רמת נוכחות נמוכה מאוד שלו בדם.

במהלך הניסוי הוזרקו לקופים כמויות גדולות מאוד של HIV ששונה מעט (בכדי שידביק את הקופים, אשר אינם נדבקים מאותו וירוס כבני אדם). מדובר כמויות גדולות בהרבה מאלו שבהן נדבקים בני אדם בצורה השגרתית. הקופים חוסנו ובמשך שמונה חודשים בהם נבדקו, רמות הוירוס הפכו נמוכות מאוד עד שלא ניתן היה כמעט להבחין בו.

כדרכו של ניסוי, חלק מן הקופים לא קבלו חיסון וחלו באיידס. כמה מהם הומתו המתת "חסד". למרות האופטימיות, מדעני מרק אמרו אתמול, כי חיסון נגד איידס נמצא עדיין שנים מכניסה למעגל התרופות המאושרות לשימוש.

מרק חשפה את תוצאות הניסוי בפגישת חוקרי איידס בקולרדו. באחרונה הצליחה קבוצה של חוקרים מאוניברסיטאות הרווארד ואמורי גם היא להגיע לתוצאות מעוררות תקווה באשר לחיסון לאיידס. גם היא בצעה ניסויים בקופים והצליחה לשמור על רמות נמוכות של הוירוס בדמם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by