בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירידה חדה בשיעור הצפייה בטלוויזיה 

ירידה חדה בשיעור הצפייה בטלוויזיה

 
 
חדשות  נענע

בחודש מרץ האחרון עמד שיעור הצפייה על 21.1 אחוז בלבד מכלל משקי הבית בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ירידה דרסטית בשיעור הצפייה בטלוויזיה בישראל נרשמה בחודש מרץ. על פי נתוני הוועדה למדרוג עולה כי בחודש מרץ צפו בטלוויזיה רק 21.1 אחוז מכלל משקי הבית בישראל.
 
לשם ההשוואה - בחודש מרץ 2000 נרשו 25.2 אחוזי צפייה. נתוני חודש מרץ האחרון מעידים על הירידה החדה ביותר בשיעור הצפייה בטלוויזיה מאז החלה המדידה באמצעות הפיפל מיטר בישראל, לפני כשלוש שנים.

נתוני הוועדה למדרוג מעלים כי הירידה בשיעור הצפייה קיימת בכל ערוצי הטלוויזיה, מקומיים וזרים. על פי הנתונים הירידה החדשה ביותר היא בשיעור הצפייה בערוץ 2 - ירידה של כ- 34 אחוז, מ- 20.2 אחוזי צפייה במרץ 2000 ל- 13.4 אחוזי צפייה במרץ השנה. הצפייה בערוץ 1 ירדה בכ- 11 אחוז ל- 9.3 אחוז.

בהשוואת חודש פברואר וחודש מרץ השנה, ניכרת ירידה של כ- 6.8 אחוז בכלל הצפייה בטלוויזיה, כשהירידה בצפייה בערוץ 1 עומדת על כ- 4.1 אחוז, ובערוץ השני על כחמישה אחוזים.

זכייניות הערוץ השני טוענות כי קיימת אמנם ירידה, אך היא אינה דרסטית כפי שעולה מהנתונים, ודורשים בדיקה של דרך בדיקת אחוזי הצפייה והפיפל מיטר. יש לציין כי נתוני הועדה למדרוג עולים בקנה אחד עם נתוני משאלים טלפונים שנערכים בקרב הצופים.

בעבר נשמעו ביקורות רבות על שיטת הפיפל מיטר, בארץ ובארה"ב - אולם אלו נסובו על פילוח האוכלוסיה שמבצע המכשיר, ולא על אחוזי הצפייה.

מכשיר הפיפל מיטר, המצוי בקרב מדגם מייצג של האוכלוסיה מדווח כל זמן שמכשיר הטלוויזיה בבית עובד. המכשיר עצמו מעדכן את הוועדה בזמני הצפייה בטלוויזיה ובאילו ערוצים צפו יושבי הבית. על מנת לבצע פילוח מדוייק של הצופים נדרשים באי הבית לדווח כל הזמן, בעזרת שלט מיוחד, מי צופה בטלוויזיה.

על כך נשמעו לא אחת ביקורות - שכן על פי הטענות לא פעם שוכחים הצופים בטלוויזיה לציין מי הצטרף לצפייה או עזב את החדר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by