בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משחקים במחשב בפיקוד העורף 

משחקים במחשב בפיקוד העורף

 
 
עידו קינן, מערכת סיו

משחק מחשב להתמודדות עם לוחמה לא קונבנציונליות, שמוצג בפני תלמידים, יחולק גם בתחנות חלוקת ערכות המגן; תלמידים בבתי ספר שאין בהם מחשבים, לא זוכים לשחק במשחק; הפיקוד עובד כעת על משחק בנושא רעידות אדמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משחק מחשב על התגוננות בפני לוחמה לא קונבנציונליות, ששמו "משחק מיגון בחירום", יופץ בקרוב בתחנות החלוקה של ערכות המגן. המשחק מוצג בימים אלה לתלמידים במסגרת הדרכות מטעם פיקוד העורף, אולם בתי ספר, שאין בהם כיתות מחשבים, לא זוכים להנות ממנו. המשחק הבא, שנמצא כבר בשלבי פיתוח, יעסוק בהתמודדות עם רעידות אדמה.
 
"הרעיון למשחק [הלוחמה הלא קונבנציונלית] עלה במדור שלי לפני קצת יותר משנתיים", מספרת רמ"ד הדרכת אוכלוסייה בפיקוד העורף, סרן טלי ורסנו אייסמן. המשחק תוכנת על ידי יחידת הב"ט (הדרכה באמצעות טכנולוגיה) של מפקדת זרוע היבשה. הפיתוח ארך כתשעה חודשים, ואנשי מקצוע ויועצים של משרד החינוך היו מעורבים בכל שלביו.

המשחק, שאורך כ-45 דקות, מהווה שיעור במסגרת ההדרכות על לוחמה בלתי קונבנציונלית, שמעביר פיקוד העורף לתלמידי כיתות ה` בארץ. הוא נערך ביחידים או בזוגות, בהתאם לכמות המחשבים הזמינים בבית הספר.

איך מתמודדים עם הבעיה של בתי ספר שאין להם מחשבים?
ורסנו אייסמן: "בשלב הזה לא מתמודדים - לא מקיימים את השיעור הזה, לצערי".

"הילדים הם אוכלוסיית יעד עיקרית, כי הם שגרירים מצוינים להעברת המסרים", מסבירה ורסנו אייסמן. לדבריה, התגובות למשחק חיוביות מאוד, ובקרוב יחל הפיקוד בהפצתו לכלל התושבים, בתחנות החלוקה של ערכות המגן. פיקוד הערוף לא נח על זרי הדפנה: השבוע כבר החל בבניית משחק בנושא רעידות אדמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by