בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרמניה: גלישה על רשת החשמל 

גרמניה: גלישה על רשת החשמל

 
 
יניב קרן

המדינה תחל לספק שירותי גישה לאינטרנט על גבי רשת החשמל החל מחודש יולי; גלישה כזו יכולה להגיע לקצב של עד 10 מגה בייט לשניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משתמשי האינטרנט בגרמניה יתחילו בקרוב להנות מהרחבת דרכי הגישה לאינטרנט. ספקית החשמל הגדולה במדינה, RWE, מתכוונת להתחיל לספק שירותי גלישה מתחילת חודש יולי, על בסיס רשת החשמל הקיימת.
 
הטכנולוגיה המכונה "תקשורת על גבי קווי חשמל" Power Line) Comunications), עשויה לשנות את דרך החיבור לאינטרנט אצל המוני הגולשים.

"נכון להיום אנו החברה היחידה בעולם שמספקת שירותי אינטרנט על בסיס קווי חשמל", אמר דובר החברה, אדנרס פראוס.
"השתמשנו במסגרת ניסוי פרטית במשך ארבע השנים האחרונות, והחל ממאי שעבר אנו מקיימים ניסוי מוצלח בהיקף של מאתיים לקוחות במחוז אסן", הוסיף פראוס.

העברת נתונים על גבי קווי חשמל אינה המצאה חדשה. חברות חשמל רבות משתמשות בתשתית הקיימת לשם העברת נתונים בתוך החברה. המידע עובר למעשה על גבי קווי המתח הגבוה בדיוק כמו זרם החשמל, לפני הגיעו לבתים הוא עובר דרך שנאי מיוחד שמתאים אותו למתח הביתי.
כל שנאי מסוגל לשרת עד 200 בתים. מן השנאי מועבר המידע בעזרת קווי מתח נמוכים אל הבתים. המידע שמגיע אל הבית מתורגם בעזרת מודם מיוחד ונכנס אל המחשב האישי, באופן דומה לעבודתו של מודם קונבנציונלי. קצב העברת הנתונים על גבי תשתית כזו יכולה לנוע בין שניים לעשרה מגה בייט לשניה.

התוכנית החדשה של חברת החשמל הגרמנית עלולה להציב אתגר רציני בפני חברת הטלפונים במדינה, שלא הצליחה להחדיר היטב את תשתית הפס הרחב. יתרון משמעותי שעומד לזכות חברות חשמל במדינות שונות בעולם הוא החדירה שלהן והפריסה שלה בכל בית ובית, לשם המחשה - מספיק שנתבונן על מספר השקעים החשמליים שיש בבית לעומת מספר שקעי הטלפון על מנת להבין את יתרונה של רשת החשמל.

חברת RWE מקווה שהשירות החדש שלה יכלול בשלב ראשון 20 אלף מנויים, ועד 2002 יגדל מספר למאה אלף
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by