בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יואב יצחק תובע מיליון שקלים מרוטר.נט 

יואב יצחק תובע מיליון שקלים מרוטר.נט

 
 
חדשות נענע 

זאת לאחר פרסום כתבה המדווחת על שיחה בנושא עסקה לא חוקית בינו ובין מנכ"ל מפעל הפיס באתר של רוטר. דובר רוטר: הנושא יטופל בצורה מסודרת על-ידי עורכי דין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
העיתונאי יואב יצחק הגיש היום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב תביעת לשון הרע בסכום כולל של 1.05 מיליון שקלים נגד מפעילי אתר רוטר.נט, ישעיהו ונועם רוטר.
 
יצחק תובע 100 אלף שקל גם מהגולש משה הלוי ("הלמו") ובנוסף, הוא הוציא יצחק צו מניעה, האוסר על מפעילי האתר למחוק מהפורומים באתר הודעות וכתובות IP של כותביהן.

תחילת הפרשה בחודש דצמבר אשתקד. זמן קצר לאחר השקת אתר החדשות של יצחק, "חדשות מחלקה ראשונה", הופיע באחד הפורומים ברוטר.נט לינק לכתבה של יצחק. זה פנה רוטר.נט בדרישה, להסיר את הלינק.

בתגובה, סירב בעל האתר, נועם רוטר, לבקשה, לגלג על הבנתו של יצחק באינטרנט, ופירסם את חליפת האימיילים בפורום. הפרסום הביא לגל מתקפות מצד משתתפי הפורום על יואב יצחק, אישיותו, מוצאו ותפקודו העיתונאי. בין השאר נפתח אתר פארודי המעוצב כאתרו של יצחק, ובו נכתב כי יצחק הוא אימפוטנט.

יצחק לא נשאר חייב, והחל במעקב אחר הפעילות בפורומים, תוך שהוא חושף באתרו מפעם בפעם ידיעות אסורות בפרסום, לטענתו, שפורסמו בפורומים. כך למשל, דיווח יצחק שבפורומים הופר צו איסור פרסום בנוגע למעצרו של יעקב נמרודי, ושבמקרה אחר פורסמה קריאה לרצח ראש הממשלה דאז, אהוד ברק.

לפני כחודש, העלה משה הלוי, מתכנת הידוע בפורומים בכינוי הלמו, תמונת מסך של ידיעה מאתרו של יצחק. כותרת התמונה שונתה כך, שפגעה בשופטת בית המשפט העליון, דורית בייניש. יצחק הגיש תלונה במשטרה, והלמו נלקח לחקירה, ומחשביו הוחרמו.

לאחרונה פרסם רוטר פקס שהגיע אליו, ובו נטען כי מנכ"ל מפעל הפיס, יעקב ברדוגו, הזמין מיצחק את ספרו "מחלקה ראשונה" כמתנה לעובדי הפיס, ובתמורה "יואב יכתוב כתבות אוהדות על ברדוגו", כך נכתב בפקס. בהמשך פרסם רוטר קבלות שונות על קניית הספרים, שמציינות תשלום כולל של עשרות אלפי שקלים.
 

התביעה

הבוקר החליט יצחק להעלות הילוך, ולערב את המערכת המשפטית. בכתב התביעה פירט יצחק, באמצעות באי כוחו, עו"ד אמיר טיטונוביץ ועו"ד אורי מקובסקי, את מסכת ההשמצות נגדו.

"כל אחד מן הדברים דלעיל הנו דבר, שפרסומו היה עלול ועודנו עלול להשפיל את התובע בעיני הבריות [...] ולפגוע בו במשרתו", נכתב בכתב התביעה. עוד צוין, כי עצם הפרסום במדיום המוני כמו האינטרנט הביא את הדברים לידיעתם של אנשים רבים.

באי כוחו של יצחק טוענים, כי האחריות על הפרסומים, גם אלו שבפורומים, מוטלת על בעלי האתר. בהמשך, עולה הדרישה לחייב את הנתבעים בתשלום פיצויים בסכום האמור לרבות הוצאות משפט. עוד דרשו התובעים לצוות על הנתבעים למחוק מאתר רוטר.נט ומהארכיון שבו את כל דברי לשון הרע שפורסמו בעבר, ולחייבם לפרסם באתר את פסק הדין שיינתן.

דובר רוטר.נט, ישעיהו רוטר, מסר בתגובה, כי טרם הספיק ללמוד את כתב התביעה. "הנושא יטופל על ידי עורכי הדין בצורה מסודרת".

לדברי הלוי, ישנה התארגנות לתבוע את יצחק תביעה נגדית, על השמצותיו נגד אתר רוטר.נט וגולשיו. הוא גם שוקל להעלות אתר אינטרנט, שיציג את מסכת ההשמצות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by