בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חודשו השיחות הביטחוניות על רקע ניסיונות לחדש מו"מ מדיני 
 
 
חדשות  נענע

פרס: הצעת אבו עלא לחידוש המו"מ - מעניינת; גורמים בלשכת ראש הממשלה: הצעתו של אבו-עלא אינה אפילו בגדר התחלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש השב"כ, אבי דיכטר וקצינים בכירים בצה"ל נפגשו אמש (רביעי) עם עמיתיהם הפלסטינים - ג`יבריל רג`וב, אמין אל הינדי ועבד אל ראזק מג`יידה - בביתו של שגריר ארצות הברית בישראל, מרטין אינדיק, בהרצליה.

בפגישה נדון נושא שיתוף הפעולה הביטחוני, על רקע הצהרתו של שר החוץ, שמעון פרס, לפיה הצעת אבו-מאזן לחידוש המשא ומתן לשלום היא "מעניינת".
 
ואולם, בירושלים מנמיכים ציפיות גם לאחר קיום הפגישה. גורמים מדיניים אמרו הערב כי אין סימנים לפיהם יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת שינה את החלטתו האסטרטגית, וכי הוא ממשיך לנסות להגיע להישגים מדיניים באמצעות שימוש באלימות.

הפגישה התקיימה חרף הצהרת הפלסטינים הבוקר על ההחלטה להקפיא את ההשתתפות בפגישות הביטחוניות עם ישראל בעקבות פשיטת צה"ל אמש בעזה. הפגישה אמורה היתה להתקיים ביום שני, אך התעכבה בשל אירוע הירי לעבר שיירת הבכירים הפלסטינים ששבו מפגישה ביטחונית עם עמיתיהם הישראלים בשבוע שעבר.

בפגישה השתתף גם נציג הסי.איי.איי. ראש מנגנון הביטחון המסכל בעזה, מוחמד דחלאן, שהיה בשיירת הבכירים אליה נורתה אש חיילי צה"ל, החרים את הפגישה.
 

ערוץ חדש למזרח תיכון חדש?

 
אמש, בפעם השנייה בתוך יומיים, ביטלו ראשי מנגנוני הבטחון הפלסטינים פגישה עם עמיתיהם הישראלים. הסיבה לביטול, לדברי הפלסטינים, היתה התקפות צה"ל על מטרות ברצועת עזה ביום שלישי. גם הבוקר, בעקבות פעולת צה``ל אמש בחאן-יונס, הודיעה הרשות, כאמור, כי היא מקפיאה את השתתפותה בשיחות, אך ככל הנראה בעקבות לחץ אמריקני היא ניאותה לחדשן.

במקביל נפתח ערוץ נוסף להידברות בין ישראל לפלסטינים. השר פרס אמר כי הצעתו של יו"ר הפרלמנט הפלסטיני, אבו עלא, היא מעניינת וכי הוא קורא אותה "בעיון רב".

 
 
     
ההצעה - שהתפרסמה היום בביטאון הרשות, אל איאם - כוללת ארבעה סעיפים מרכזיים:

א. הפלסטינים יפסיקו את כל הפעולות האלימות.

ב. ישראל והפלסטינים ייישמו את ההסכמים החתומים ביניהם.

ג. ישראל תפסיק את מדיניות ההרג והחיסולים ותסיר את הסגר בשטחים.

ד. ישראל תתחייב להימנע מהקמת התנחלויות חדשות והרחבת הקיימות - לרבות במזרח ירושלים.

ואולם, בלשכת ראש הממשלה לא שותפים להתלהבות מההצעה, הדומה ברוחה ליוזמה המצרית-ירדנית לחידוש השיחות. גורמים בכירים בלשכת שרון אמרו הערב כי הצעת אבו עלא אינה אפילו בגדר נקודת התחלה. הם הוסיפו כי על הפלסטינים להפסיק מיד את האלימות ולשוב לשולחן המשא ומתן במקום להציב תנאים לחידוש הדיונים.

שרון עצמו אמר כי לא יהיה מוכן לדון בשום יוזמה מדינית, כל עוד לא שורר שקט. גם השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, דחה את ההצעה מכל וכל.

 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום צבא וביטחון בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by