בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט לנאפסטר: אם לא תתאמצו השירות יסגר 

בית המשפט לנאפסטר: אם לא תתאמצו השירות יסגר

 
 
מערכת סיוון.קום

שופטת בית המשפט הפדראלי בארצות הברית, מתחה אמש ביקורת חריפה על נאפסטר; בנוסף אפשרה את תחילתו של הליך משפטי נגד אנשים בתוך החברה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט הפדרלי בסן פרנסיסקו תקף אתמול בחריפות את טענותיה של נאפסטר, לפיהן היא אינה מסוגלת להשתלט על הפצת השירים המוגנים בזכויות יוצרים בשל קשיים טכניים. "אתם יצרתם את המפלצת, לכן עליכם מוטלת האחריות להשתלט עליה", כך טענה השופטת הפדרלית, מרלין הל פאטל, וכינתה את הפילטרים של נאפסטר- "מבישים".
 
"אם ניתן למצוא שיר מסוים באמצעות תוכנת נאפסטר, אין סיבה שלא ניתן יהיה לחסום אותו", טענה פאטל והוסיפה, כי אם לא תמצא דרך לחסום את השירים המוגנים בזכויות יוצרים, אולי מוטב יהיה לסגור את השירות.

בחודש שעבר הורתה השופטת פאטל לנאפסטר להתחיל לחסום שירים המוגנים בזכויות יוצרים, זאת לאחר שבית המשפט לערעורים בסאן פרנסיסקו ביקש ממנה לאפשר לשירות להמשיך להתקיים. על פי הצו המתוקן שהוציאה השופטת, ימשיך השירות לפעול כל עוד ינקוט בצעדים סבירים שיבטיחו את מניעת הפרת זכויות היוצרים.

למרות תגובתה של השופטת שמעידה על אי שביעות רצונה מדרך הסינון של השירים, עדיין לא ברור אם יחולו שינויים קיצוניים בדרכי הפעולה של נאפסטר.
"אני לא מאמין שהשופטת ביקרה את נאפסטר. אני מאמין שהיא שאלה `מדוע יש עדין בשירות שירים המוגנים בזכויות יוצרים, הניתנים להחלפה בין הגולשים`", אמר אחד מפרקליטי נאפסטר, ג`ונתן שילר.

על פי הוראות השופטת מחוייבת נאפסטר לחסום שירים על פי שמות מבצעים או על פי שמות קבצים ספציפיים. עד כה חסמה חברה גישה ל-311000 שירים, זאת למרות שאיגוד התקליטים האמריקאי RIAA זיהה לא פחות משש מאות אלף. איגוד התקליטים הביע את מחאתו לאחר השימוע: "כשבית המשפט קובע שמאמצי נאפסטר היו מביכים, ברור שמשהו לא בסדר", אמרה פרקילטת RIAA , קארי שרמן.

בנוסף לביקורת שהשמיעה, אפשרה פאטל את תחילתו הליך משפטי נוסף נגד אנשים ספציפיים בתוך החברה, בינהם מנכ"ל נאפסטר האנק בארי, ודודו של מייסד השירות ג`ון פאנינג ונגד הומר וינבלד שהשקיע בחברה 15 מיליון דולר. הטענות נגד האישים הועלו על ידי מפיק עצמאי, מתאו כץ, אולם לדברי השופטת פאטל אין בהם עדיין ביסוס ראייתי מספיק על מנת להתחיל במשפט. עם זאת קבעה השופטת כי, הדיון בנושא יערך במועד מאוחר יותר.

עדיין לא ברור מה יעלה בגורל השירות, עם זאת דומה כי ביקורת כזו כמו גם הניסיון להתחיל בהליכים משפטיים נגד אנשים בחברה, עתידים להביא לחיסול על השירות. על כך מעידים גם הניסיונות השונים להתהוותם של שירותי החלפת קבצים שהושקו בשבועות האחרונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by