בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיים משבר מטוס הביון: הצוות האמריקני בדרכו הביתה 
 
 
רויטרס

בוש שיגר מכתב לשר החוץ הסיני בו אמר כי הוא ופאואל 'מצטערים מאוד' על מות הטייס הסיני ועל נחיתת המטוס בשטח סין ללא רשות. סין: 'זה עדיין לא סוף האירוע'

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג`ורג` וו. בוש, סיים היום (רביעי) את 11 ימי המשבר עם סין בהודעה לפיה הוא "מצטער מאוד" על מותו של הטייס הסיני בהתנגשות עם מטוס הביון האמריקני וכי הוא "מצטער מאוד" שהמטוס האמריקני נחת בסין ללא רשות. מכתב מאת בוש הועבר על ידי שגריר ארצות הברית בסין, ג`וזף פרוהר, לשר החוץ הסיני, טאנג ג`יאצואן, סיים ככל הנראה את המשבר הדיפלומטי שעמד במרכז הפוליטיקה הבין-לאומית בימים האחרונים.
 
ארצות הברית לא קיבלה על עצמה אחריות לתאונה ולא הביעה התנצלות מפורשת כפי שדרשה סין, אך הודעתו של בוש, שבתרגום לסינית נשמעת אפולגטית יותר, השיגה את ייעודה והסינים הבטיחו כי 24 אנשי הצוות של מטוס הביון המוחזקים באי הסיני ישוחררו.
 

אין הסכמה בדבר המשך טיסות מטוסי הביון באזור

במכתב נאמר כי "הן הנשיא בוש והן מזכיר המדינה פאואל הביעו את צערם הכן על אובדן היעדרותו של הטייס והמטוס שלכם". "נא מסרו לעם הסיני ולמשפחת הטייס וואנג וואי שאנו מצטערים מאוד על האובדן שלהם. אנו מצטערים מאוד על הכניסה למרחב האווירי של סין ושלנחיתה לא היה אישור רשמי".

שר החוץ הסיני הגיב על המכתב באומרו כי "הממשלה הסינית החליטה, משיקולים הומניטריים, לאפשר לאנשי הצוות לעזוב את סין, לאחר שיסתיימו ההליכים הנחוצים". יחד עם זאת, ציטטה סוכנות הידיעות הסינית הרשמית, את שר החוץ כאומר כי "זה עדיין לא סוף האירוע". שתי המדינות טרם הגיעו לעמק השווה בסוגיית המשך הטיסות של מטוסי הביון האמריקניים באזור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by