בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עשרות טילי לאו נעלמו ממוצב ברצועת עזה 
 
 
חדשות  נענע

המחסור התגלה במקרה במהלך ספירה מטכ"לית. החשד כי נגנבו ע"י פלסטינים או נעלמו במהלך העברת האחריות בין היחידות במקום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בין 10 ל-30 טילי לאו נעלמו ממוצב קיסוסית באזור חוף הים בגוף קטיף, מפלוגה של חטיבת גבעתי שהחזיקה את המוצב הזה לפני מספר חודשים, כך נחשף היום (חמישי) בקול ישראל.
 
המחסור התגלה בספירה יזומה המחוייבת על פי פקודות הצבא אחת לחצי שנה. הספירה נעשתה רק לאחרונה, אולם יתכן שהם נעלמו לני כמה חודשים בעיצומה של הלחימה באיניתפאדה. מקור בכיר בצבא אישר את הידיעה ואמר שאכן נעלמו או נגנבו כמה טילי לאו.

לדברי המקור הצבאי, קיימות 3 אופציות. האפשרות הראשונה היא שהם נגנבו על ידי פלסטינים, ובאוגדת העזה לוקחים בחשבון של פלסטינים יש טילי לאו. האפשרות השנייה: הטילים נצרכו בשל האינתיפאדה ואיש לא רשם כי השתמשו בהם. האפשרות השלישית: הטילים נעלמו תוך כדי העברת אחריות מיחידת ליחידה במוצב הזה.

בדיווח צויין כי אין זו הפעם הראשונה שנגנבים מבסיסי צה"ל טילי לאו, נשק קל או נשק בינוני, וכי בצה"ל מודעים לכך שבידי הפלסטינים לא רק מרגמות אלא טילי לאו ו-R.P.G.
 
תגובת דובר צה"ל בפיקוד דרום:
"המשטרה הצבאית מנהלת חקירה לבדיקת נסיבות העלמותם של טילי לאו ממוצב בגוש קטיף החקירה בעיצומה ונבדקים מספר כיוונים. הבעייתיות בחקירה נובעת מגילוי ודיווח מאוחרים. על החוסר לאחר שבתקופה הזו היו באזור חיילים רבים. עם סיום החקירה יועברו הממצאים לפרקליטות הצבאית"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by