בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשש: הוצאה להורג תועבר לשידור באינטרנט  

חשש: הוצאה להורג תועבר לשידור באינטרנט

 
 
מערכת סיון. קום

האמריקנים חוששים כי שידור המתת המפגע מאוקלהומה לקרובי הרוגי יועבר באינטרנט לציבור הכללי. הפיתרון: שידור לוויני מוצפן, או שידור בכבלים או בסיב אופטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השידור הטלוויזיוני של הוצאתו להורג של מבצע הפיגוע באוקלהומה, טימותי מקוי, ב-16 למאי, מעוררת שאלות אבטחת מידע רבות. קרובי קורבנות הפיגוע יוכלו לצפות בארוע בטלוויזיה, בשידור פרטי מיוחד, אולם מומחי אבטחת מידע טוענים, שהאקרים עשויים ליירט את אות השידור ולהעבירו באינטרנט.
 
לפני מספר ימים דווח, כי שתי חברות אינטרנט אמריקאיות מבקשות מבית המשפט העליון במדינה להתיר להן לשדר את ההוצאה להורג. שתי החברות טענו, כי מניעת השידור תהווה פגיעה בזכות חופש הביטוי המעוגנת בתיקון הראשון לחוקה.

ההחלטה לאשר ל-250 קרובי קורבנות הפיגוע, לצפות בהוצאה להורג, התקבלה אתמול אצל התובע הכללי של ארצות הברית. שיטת השידור לא פורסמה עד כה, ככל הנראה על מנת לצמצם את ניסיונות היירוט, אולם במידה ובית המשפט לא יתיר לחברות האינטרנט לשדר את ההוצאה להורג, סביר להניח שביום האירוע ינסו האקרים רבים להתמודד עם האתגר.

"אם השידור ייורט על-ידי האקרים ויגיע לאינטרנט, לא ניתן יהיה לשלוט עליו", אמר יועץ בחברת אבטחה, מרק רץ`. יירוט של השידור אינו חייב להתבצע בדרכים לא חוקיות. לדברי רץ`, מידת הלגטימיות של פעולה כזו תיבחן בהתאם לדרכי הגישה של האקרים לאות השידור. "אם הם יפרצו לתוך מחשב על מנת לפענח את האות אז זו פעולה בלתי חוקית, אבל אם האות משודר מלווין והוא אינו מוצפן הרי שפעולת היירוט דומה להאזנה לרדיו", אמר רץ`.

שידור מלווין עשוי להיות בטוח, במיוחד אם מדובר בלווין ממשלתי והאות מוצפן, אולם שידור בעזרת כבלים או סיב אופטי יבטיח את רמת האבטחה הגבוהה ביותר. במקרה כזה, יאלצו האקרים לסרוק אלפי כבלים על מנת להגיע לכבל שמשדר את האירוע.

מומחים המליצו למשפחות שעתידות לצפות באירוע להזיז את מכשיר הטלוויזיה מן החלון, זאת מאחר שאנטנות מיוחדות יכולות לקלוט הפרעות אלקטרוניות מן המכשיר, ולפענח בעזרתן את אות השידור.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by