בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה תדון בהמלצות הוועדה לבדיקת זכויות חיילי המילואים  
 
 
חדשות נענע 

הוועדה ממליצה: אכיפת החוק למניעת פיטורין בשל שירות צבאי, שיפור בתגמול הכספי והקלות בלימודים. עלות ההצעות - כ-700 מיליון ש"ח. נציגי 'התעוררות' ייפגשו מחר עם שר האוצר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה תדון מחרתיים (שני) בהמלצות הוועדה לבדיקת זכויות חיילי מילואים וחיילים משוחררים ובהן הקמת צוות מקצועי לאכיפת חוק מניעת פיטורין בשל שירות צבאי, שיפור בתגמול כספי לחיילים המשרתים והקלות בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה. עלותן הכוללת של ההמלצות נאמדת בכ-700 מיליון ש"ח.
 
בנושא התגמול הכספי ממליצה הוועדה לזכות חיילי מילואים בעבור שירות מילואים חד-יומי, כבר מיום המילואים הראשון - ולא החל מהיום השלישי, כפי שנהוג היום. כמו כן ממליצה הוועדה להנהיג את התוספת בתשלום כבר מיום המילואים ה-15, במקום ה-26 כיום.
 

הטבות - גם לחיילים בסדיר

באשר להקלות בלימודים במוסדות להשכלה גבוהה ממליצה הוועדה על התחשבות בסטודנטים המשרתים במילואים במועדי הגשת העבודות ובמועדי הבחינות.

הוועדה ממליצה גם על תשלום משכורת בגובה שכר המינימום במשק לחיילים בשירות חובה לקראת סוף תקופת השירות. לפי ההצעה, המשכורת בגובה שכר מינימום תוענק לחיילים קרביים בשנה האחרונה לשירותם ולחיילים ביחידות עורפיות וחיילות בשלושת החודשים האחרונים לשירותם. עלות הצעות הוועדה הנוגעות לחיילי שירות החובה נאמדות בכ-400 מיליון ש"ח.

 
 

ח"כ וילן מציע: הקמת רשות לאומית לתיקון כולל בנושא המילואים

השר מתן וילנאי, העומד בראש הוועדה לבדיקת זכויות חיילי מילואים וחיילים משוחררים, אמר היום בראיון לקול ישראל כי על צה"ל לעשות הכל על מנת שלא להגדיל את מכסת ימי המילואים, וכי על הציבור כולו להתגייס לעניין הזה.

עוד קודם לישיבת הממשלה שתדון בעניינם, עתידים נציגי תנועת "התעוררות" - הלוחמת למען הנהגת שירות צבאי שיוויוני - להיפגש מחר עם שר האוצר, סילבן שלום. בפגישה יידונו ההיבטים הכספיים של תביעות חיילי המילואים. חברי התנועה הקימו השבוע, בשיתוף עם אגודת הסטודנטים הארצית, אוהל מחאה בתחנת רכבת צפון בתל-אביב תחת הכותרת - "לא רוצים להיות פראיירים במיל`". לאוהל המחאה הגיעו חיילי מילואים, סטודנטים וכן אישי ציבור ופוליטיקאים, שהביעו תמיכה בדרישות חיילי המילואים.

ח"כ אבשלום וילן ממרצ סיפר היום כי קיבל את הסכמתו של יו"ר הכנסת, אברהם בורג, להעלות עם פתיחת מושב הקיץ של הכנסת את ארבעת החוקים שיזם בעניין הסדרת נושא המילואים בצה"ל. בין השאר מציע וילן להקים רשות לאומית לתיקון כולל בנושא המילואים, להעניק תגמול משופר לחיילים המשרתים יותר מ-15 יום בשנה וכן להסדיר את נושא ביטוח החיים של המשרתים במילואים.איך מתגמלים את הנושאים בנטל? מדברים על זה עכשיו בפורום אקטואליה בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by