בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברה אמריקנית מפתחת רובוט בגודל חרק  
 
 
מערכת סיון.קום


הפיתוח כבר נמצא בשימוש צבא ארה"ב. המטרה היא לייצר מכשיר ריגול אולטימטיבי, שיוכל לבצע משימות בעורף האויב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ט1

מדענים בארצות-הברית בחנו לאחרונה את האבטיפוס הראשון של רובוט חרק מעופף. המטרה היא לייצר בעתיד דור שלם של "חרקבוטים" הנושאים בקרבם מצלמות זעירות למטרות של ריגול, בדיוק כמו בסרטי המדע הבדיוני.
 

ט2

חברת AeroVironment מקליפורניה אחראית לפיתוח החדש, והיא עוסקת מזה שנים בפיתוח אמצעי ריגול מיניאטוריים. מכשיר אחר, פרי פיתוחה של החברה, הוא "מטוס כיס" שמכונה "האלמנה השחורה". המטוס, שאורכו 15 סנטימטר בלבד, נמצא כבר בשימוש צבא ארצות-הברית.
 
 

הדרך עדיין ארוכה

"המטוס טס בגובה של מאות מטרים מעל פני האדמה וקשה מאוד לזהות אותו", אמר מנהל הפרוייקט בחברה, מאט קנון. לדבריו, המטוס מסוגל להעביר לתחנת האם תמונה וקול חדים של הנעשה מתחתיו.

אולם ל"אלמנה השחורה" יש גם מגרעות: כושר התמרון שלה בתוך חדר קטן - נמוך למדי. החרק המעופף אמור לפתור את הבעיה הזו. המדענים בחברה מעוניינים ליצור כלי טיס שיוכל לתמרן בקלות, לעוף במהירות נמוכה או לרחף בפינת החדר מבלי לעורר תשומת לב. את השראתם קיבלו כמובן מעולם החרקים. חרק ממוצע מזיז את כנפיו שמונה פעמים בשניה, מה שמאפשר לו יכולת תמרון גבוהה. אולם עד כה התקשו המדענים להפוך את תנועת החרקים למכנית. ניסיונם האחרון של המדענים זכה לכינוי "מיקרו עטלף" בגלל אורך הכנפיים, ששיווה לו מראה דומה יותר לעטלף מאשר חרק.

אולם הדרך עדיין ארוכה. מדעני החברה מודים כי מבחינת כשירותו המבצעית של החרק המעופף שלהם, הם נמצאים היום בשלב, שהאחים רייט, ממציאי המטוס, היו בו בשנת 1903. האתגר המשמעותי שעומד בפני המדענים הוא יצירת חרק שיוכל לשאת את משקל הסוללה ואת ציוד הריגול שיוצמד לו. כשייפתרו הבעיות הללו, תיפתח הדרך למכשיר הריגול האולמטימטיווי.


האח הקטן עינו פקוחה? מדברים על זה עכשיו בפורום תרבות דיגיטלית בנענע
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by