בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקורת חריפה בלבנון נגד החיזבאללה  
 
 
חדשות נענע 

מירי החיזבאללה אתמול נהרג סמ"ר אלעד ליטוק; צה"ל השיב במתקפה אווירית. עיתון לבנוני המזוהה עם רוה"מ חרירי מותח ביקורת חריפה על פעילות החיזבאללה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר החוץ, שמעון פרס, קרא אתמול (שבת) לארה"ב, לצרפת ולמזכ"ל האו"ם להתערב באופן מיידי על-מנת להפסיק את פעילות החיזבאללה בהר דב. זאת בעקבות ירי טיל הנ"ט ממנו נהרג אתמול חייל צה"ל, סמ"ר אלעד ליטוק.
 
"התערבות בינלאומית חיונית לפני הסלמה והתלקחות גדולה", הבהיר פרס. "ממשלת לבנון חייבת לשאת באחריות לנעשה בשטחה". כמו-כן העבירה ישראל מסרים חריפים לסוריה דרך ארה"ב, בהם נאמר, כי מתקפת החיזבאללה אתמול היא הפרה חמורה של החלטה 425 של מועצת הביטחון.

שר הביטחון, בנימין בן-אליעזר, העביר מסר ללבנון כי ישראל רואה בה ובסוריה אחראיות לנעשה בשטח. "מדובר בהפרה חמורה של החוק הבינלאומי. לא נשב בשקט", אמר שר הביטחון.
 

ביקורת חריגה בלבנון נגד החיזבאללה

בתוך כך, בעיתון הלבנוני "אל מוסתקבל" השייך לראש הממשלה, רפיק אל-חרירי, פורסם הבוקר מאמר חריג, המותח ביקורת על מתקפת החיזבאללה. "למה מועילות המתקפות? ממשלת ביירות לא תוכל לעמוד מנגד נוכח פעולות אלו, ללא קשר לצדקת המניעים להן. הן עלולות לפגוע באינטרסים של כל העם בלבנון וממשלת לבנון אחראית לכך בדיוק באותה מידה שהיא אחראית לשחרורן של כל האדמות הכבושות", כך נכתב. הדברים פורסמו בעמוד הראשון של העיתון.

החיזבאללה אמר אתמול, כי ימשיך בפעילות לשחרור חוות שבעא (הר דב), למרות הסכנה הישראלית. סוכנות רויטרס דיווחה על-פי מקורות בדרום לבנון, כי איש לא נפגע בהתקפת התגובה של מסוקי צה"ל על עמדות באזור, שכן הן לא היו מאויישות. הייתה זו מתקפת המסוקים הראשונה מאז הנסיגה מדר"ל במאי 2000.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by