בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרסת בטא לקריאת מסמכים ב-PDF לפאלם 

גרסת בטא לקריאת מסמכים ב-PDF לפאלם

 
 
מערכת סיון.קום

התוכנה המוצעת על ידי חברת אדובי בחינם, תאפשר בין השאר הורדה מבוקרת יותר של המסמכים לפאלם; עוד נבחנת השקת גרסאות אקרובט רידר לפלטפורמות מחשבי כף יד נוספות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אדובי סיסטמז (Adobe Systems) מציעה חינם גרסת בטא של Acrobat Reader, תוכנה לקריאת מסמכים בפורמט PDF, למכשירי פאלם. בקיץ צפויה לצאת גרסה סופית של התוכנה.
 
התוכנה, שעובדת על מערכת ההפעלה Palm, תאפשר להעריך את גודלו של מסמך בפורמט PDF לפני הורדתו לפאלם, להורידו עם או בלי תמונות, להעתיק קטעים ממנו, וכמובן לקרוא אותו. אולם התוכנה לא תאפשר הדפסת מסמכים כאלה.

קריאת מסמכי PDF שנכתבו על תוכנת Acrobat 5 תהיה קלה, משום שזו משתמשת בשפת XML לתיוג מידע, מה שמקל על יצירת גרסה של המסמך לפאלם.

אולם Acrobat 5 הושקה רק בשבוע שעבר, ורוב המסמכים הקיימים ברשת, שנכתבו בגרסאות קודמות, עשויים להופיע בצורה מבולגנת מעט על מסך הפאלם.

"אקרובט רידר תתייג אוטומטית מסמכים כאלה, תוך שימוש בטכנולוגיית בינה מלאכותית", אמרה שרה רוזנבאום, מנהלת מוצר אדובי אקרובט.

החברה בוחנת גם השקת גרסאות אקרובט רידר לפלטפורמות מחשבי כף יד נוספות, כשהבולטת ביניהם היא מערכת Pocket PC של מיקרוסופט.

פורמט PDF מאפשר קריאת מסמכים במערכות הפעלה רבות, ובשפות רבות, בלי צורך בהתאמה ספציפית, לעומת מסמך Word בעברית, למשל, שלא ניתן לקוראו בלי פונט מתאים, או בגרסת Windows שלא תומכת בעברית.

PDF גם מאפשר למפרסם המסמך להגן עליו כך, שמי שמוריד אותו יוכל לקרוא, אך לא להעתיק ממנו קטעים או לערוך אותו (אם כי, כמו כל ההגנות, גם זו ניתנת לעקיפה בקלות יחסית).
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by