בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מודיעין דן באינטרנט ובסלולרי 

מודיעין דן באינטרנט ובסלולרי

 
 
מערכת סיון. קום

האתר עוד לא מאפשר חיפוש מסלולי נסיעה מכתובת לכתובת; חיפוש בגלישה סלולרית נבחן בסלקום, ובקרוב אולי גם בפלאפון; האתר המחודש יחליף את מערכות המידע הישנות של דן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האתר של חברת האוטובוסים דן, שעלה לאוויר בגירסת הרצה בנובמבר 2000, יושק רשמית בקרוב, וכתובתו תתנוסס על כל אוטובוסי דן. שירות מודיעין בגלישה סלולרית נמצא בניסוי, ובעתיד יהיה גם מודיעין ב-SMS.
 
האתר של דן נבנה על ידי חברת סייברסרב, ומנוהל על ידי אגף השיווק של דן, על ידי מנהל השיווק, שרון גילת, והוובמאסטר ומנהל התוכן, אלי עשור. הוא מאפשר חיפוש מסלולי נסיעה (בין השאר לפי קוי אוטובוסים קיימים, אתרים, כמו הסינרמה למשל, וערי מוצא ויעד), התעדכנות בשינויים בלוחות הזמנים ובמסלולים, ושליחת אימיילים למחלקת פניות הציבור. חיפוש קו מכתובת לכתובת נמצא עדיין בפיתוח.

המערכת הקולית (IVR), המשמשת את המתקשרים למודיעין דן, מבוססת על תוכנת בסיסי הנתונים מג`יק. "הסבה לאינטרנט תעלה המון כסף. לכן אנחנו מפתחים אפליקציה חדשה", מסביר עשור. לדבריו, האפליקציה תשמש הן את הגולשים באינטרנט והן את המוקדנים של מודיעין דן, שמשתמשים כיום במג`יק על מערכת ההפעלה העתיקה דוס.

סלקום ודן נמצאות בשלבי ניסוי ראשוניים של שירות המודיעין בגלישה סלולרית. הגולש בוחר עיר, רחוב, קו וכיוון נסיעה, ומקבל את מסלול הנסיעה ואת לוח הזמנים. בשבוע הבא תתקיים פגישה בין נציגי דן ופלאפון, לבחינת שירות דומה במסגרת גו נקסט, שירות הגלישה הסלולרית של פלאפון. בעתיד, יפותח שירות המודיעין ב-SMS.
 
האתר הזמני טרם הושק רשמית, ועם זאת, מדווחת החברה על עשרות אלפי גולשים בחודש. היום עלתה הגירסה האנגלית שלו, "למרות שתכנים רבים באתר עדיין לא פועלים", כך לפי ההודעה. בעתיד תעלה גירסה רוסית - "הכל מוכן, אנחנו צריכים מישהו שיתרגם לרוסית", אומר עשור - אך אתר בערבית לא עלה על הפרק. עשור מאשר גם, שיש מספר שותפויות תוכן בהתהוות, אולם הוא מסרב לחשוף שמות.

כיום נמצאת החברה במשא ומתן עם מספר גופים, לבניית האתר המחודש. כתב האיפיון, שמפרט את הפונקציות של האתר החדש, כבר נכתב, והאתר צפוי לעלות בטווח של חודשים, מעריך עשור.

דה נט: יש סיכוי שיפתח פורטל תחבורה ציבורית, בשיתוף דן, אגד והרכבת?
עשור: "זה הכי קל לאחד את האתרים ולחסוך בעלויות, אבל בעידן ההפרטה הולכות להיות עשרות חברות אוטובוסים. אני בספק אם יתנו שירותי הסעה כמו שצריך, אני לא חושב שהם יתנו שירותי אינטרנט".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by