בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
Listen.com החוקית מתחברת לנאפסטר הפיראטית 

Listen.com החוקית מתחברת לנאפסטר הפיראטית

 
 
מערכת סיון.קום

האתר, המביא ביקורת מוסיקה והמלצות מאפשר חיפוש באתרים חוקיים, אך מעתה גם באתרים פיראטיים אנליסט: הם יורים לעצמם ברגליים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פורטל המוסיקה Listen.com, הממומן בחלקו על ידי חברות התקליטים הגדולות, משיק שירות חיפוש שירים חדש, ליסן-סיקר (ListenSeeker) שמו. השירות יאפשר, בין השאר, חיפוש באינדקס של נאפסטר, כך מדווחים חדשות Cnet.
 
האתר מבקר וממליץ על מוסיקה, ומאפשר חיפוש של השירים באתרים חוקיים. אולם ליסן-סיקר היא תוכנה נפרדת, בגירסת בטא, שפועלת על מחשבו של המשתמש גם כשהוא לא באתר. השירות יאפשר חיפוש של שירים בנאפסטר, גם אם הם לא חוקיים. בכירים בחברה מסרו, שלא התיעצו עם נאפסטר או עם חברות התקליטים בנושא.

לדברי נשיא Listen.com, שון ריאן, גירסת הבטא נועדה להדגים את יכולתו של האתר להוות גשר לשירותי הורדת מוסיקה. "אני חושב שהם יורים לעצמם ברגליים", אמר אנליסט גרטנר, פי.ג`יי. מק`נילי, שטען כי מדובר בטכנולוגיה שלילית לעניין זכויות היוצרים. לדבריו, הוא לא יתפלא אם הילרי רוזן, נשיאת איגוד חברות התקליטים האמריקאי (RIAA), תפרסם הודעה בנושא בזמן הקרוב.

המודל העסקי של האתר מבוסס על שיתוף תוכן עם פורטלים כמו לייקוס ואקסייט@הום. האתר גם ניסה לרכוש את המתחרה של נאפסטר, Scour, אך הפסידה לחברה אחרת במכירה הפומבית. בינתיים פשטה Scour את הרגל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by