בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפשיסטים באירופה בשירות האינתיפדה 

הפשיסטים באירופה בשירות האינתיפדה

 
 
יניב קרן

בחודשים האחרונים הביעו ארגוני הימין באירופה באמצעות אתרי האינטרנט שלהם תמיכה במאבק הפלשתיני והאיסאלם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאז תחילת אנתיפאדת אל אקצה התהדק הקשר בין ארגוני ימין קיצוניים באירופה לבין ארגוני איסאלם קיצוניים הפועלים במדינות ערב. זאת בעיקר בזכות האינטרנט.
 
"ארגוני הימין ברחבי אירופה נהגו לתקשר בניהם על ידי הפצת מגזינים וירחונים, עד לשנות ה-90 במהלכן, נחקקו ברחבי אירופה חוקים המגבילים מסרים גזעניים", מסביר דר` רוני שטאובר מהמכון לחקר אנטישמיות באוניברסיטת תל אביב. לדבריו רשת האינטרנט שהתפתחה אפשרה לארגוני הימין הקיצוניים להקים את הקשר מחדש.

"בשנים האחרונות צצו ברחבי אירופה מאות אתרים שנשאו מסרים אנטישמיים שפעלו באין מפריע. עם זאת בתקופה האחרונה עוברת הרשת תהליך התמסדות שעשוי למנוע את הופעת התכנים הללו בדיוק כפי שקורה עם התכנים הבעיתיים האחרים".

במהלך תקופת האינתיפאדת אל אקצה שהחלה בחודש ספטמבר השנה, גילו אנשי המכון התפתחות מדאיגה בקשר בין ארגוני ימין קיצוניים באירופה לבין ארגוני איסאלם. "הקשר הזה נראה מוזר לכאורה, מאחר וארגונים ימניים דוגלים בגזענות ואינם נוהגים לשתף פעולה עם זרים", מסביר שטאובר.

אולם, לדבריו, המחנה המשותף גרם למספר ארגוני ימין לקשר את אתריהם לאתרי מאבק פלשתיניים ולאתריהם של ארגוני איסאלם קיצוניים. מלבד הקישורים ניתן היה להבחין בחודשים האחרונים גם בביטויי תמיכה של ארגוני הימין במאבקם של הפלשתינאים.

שטואבר מסביר, כי לא ניתן לחזות בוודאות מה יהיה עתיד התכנים האנטישמיים ברשת. הוא מציין את מקרה יאהו וצרפת כדוגמא בולטת לתהליך סינון התכנים שעתיד להתרחש. עם זאת, לדבריו אין וודאות שאכן תמנע בעתיד האפשרות מארגוני ימין קקיוניים לעשות שימוש ברשת לשם הפצת המסרים שלהם, "הקמת אתר היא דבר של מה בכך ואין אפשרות מלאה לנטר את כל התכנים הבעיתיים".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by