בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יום השואה: ישראל |עם זכר הקורבנות 
 
 
חדשות  נענע

בשעה עשר נשמעה צפירת דומייה בת שתי דקות. בכל רחבי הארץ יערכו היום טקסים לזכר ששת המיליונים; אמש התקיים הטקס המרכזי ב"יד ושם"; בוש השתתף בטקס השנתי לזכר קורבנות השואה בוושינגטון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשעה עשר הבוקר (חמישי) נשמעה ברחבי הארץ צפירת דומיה בת שתי דקות, לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ולזכר ששת המיליונים.

שישים שנה לאחר שהחל רשמית תהליך ההשמדה ההמוני של יהודי אירופה על ידי הנאצים ועוזריהם- יערכו היום טקסי הזכרון בבתי הספר, בבסיסי צה"ל, במוסד "יד ושם", ובמוסדות הממשלתיים בארץ ובעולם.
 
במשכן הכנסת ובמקומות אחרים בארץ החלו בשעה עשר, לאחר הצפירה, טקסים לקריאת שמות הנספים בשואה.

באותה שעה למרגלות האנדרטה למרד גטו ורשה ב"יד ושם" התקיים טקס הנחת זרים בהשתתפות ראש הממשלה, יושב ראש הכנסת, נשיא בית המשפט העליון, אישי ציבור, ארגוני הניצולים, תלמידים ומשלחות מרחבי הארץ.

בשעה 13:00 יתקיים טקס אזכרה מרכזי בהשתתפות חזן באוהל יזכור. בשעה 15:30 יתקיים טקס אזכרה של התאחדות יוצאי הונגריה למרגלות אנדרטת הלוחמים ובאוהל יזכור. בארבע אחר הצהרים תיערך אזכרה של ארגון יוצאי המחתרת היהודית בצרפת באודיטוריום. ובעשה חמש וחצי תיערך עצרת בני נוער בבקעת הקהילות, במעמדת שרת החינוך.

במשואה, המכון ללימודי השואה בקיבוץ תל-יצחק, יתקיימו במשך כל היום תערוכות וסרטי תעודה בנושא השואה.

יום הזיכרון ינעל בעצרות בקיבוץ יד מורדכי ובקיבוץ לוחמי הגיטאות.
 
 

שרון: הבנת הגבורה היהודית בשואה חשובה לעתידנו


אמש נערך הטקס המרכזי לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה ב"יד ושם" שבירושלים. ראש הממשלה אריאל שרון אמר בטקס שהבנת הגבורה של היהודים בשואה חשובה לעתידו של העם היהודי.

"כאן זהו המקום היחידי בעולם שבו ליהודים הזכות והיכולת להגן על עצמם בכוחות עצמם. רק בעמידה נחושה על עיקרון זה, נדע שגבורתם וקורבנם של גיבורי השואה לא היה לשווא", הדגיש שרון.

נשיא המדינה, משה קצב, אמר: "שישים שנה אחרי מעשה ההשמדה, עדיין נשמעים באירופה ובמקומות אחרים קולות מאיימים וקולניים של אנטישמיות ושל שנאת זרים".
 

בוש השתתף בטקס השנתי לזכר קורבנות השואה


נשיא ארה"ב, ג`ורג` בוש, ואשתו ביקרו אמש במוזיאון השואה בוושינגטון.

"רשעות אנושית מעולם לא הייתה כה מכוונת באופן עקבי להשמדה של עם שלם, כפי שהייתה בשואה", אמר בוש בטקס הזיכרון שנערך במקום.
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by