בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
י.ב.מ הכריזה על שבב המיועד למכשירי אינטרנט 

י.ב.מ הכריזה על שבב המיועד למכשירי אינטרנט

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

השבב, המיועד לשוק "המחשוב המחלחל" (Pervasive Computing), ישלב מספר יכולות מגוונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חברת י.ב.מ השיקה ביום חמישי מעבד סמיקונדקטור (מוליך-למחצה) חדש, המיועד להוות פלטפורמה לשימוש במכשירי-קצה מרושתים.
 

י.ב.מ מסרה, כי המיקרו-מעבדים המשולבים כרגע במחשבי כף-יד אינם גמישים דיים בכדי לפעול בהתקנים מרושתים מופעלי-סוללה. השבב החדש, IBM PowerPC Internet Appliance Platform, ישלב מיקרו-מעבד עם יכולות אחרות, כמו ניהול מסך מגע, הפעלת memory driver, ותצוגת גביש נוזלי (ליקוויד קריסטל). מחירו מוערך כרגע בכ-60 דולרים.

ההכרזה באה בהמשך למאמצו של "הכחול הגדול" (ושל חברות טכנולוגיה אחרות) להידחק לשוק "המחשוב המחלחל" (Pervasive Computing) - שוק של מכשירי-קצה (מחשבי כף יד, טלפונים סלולריים, וכל התקן מחשוב אישי אחר) פשוטים ביותר להפעלה, הפועלים באינטגרציה מלאה עם הרשת, ומקבלים ממנה מידע באופן שוטף. עיקר המאמץ בשוק זה מתרכז בשילובם של יותר ויותר שימושים על גבי שבב אחד. זאת, באמצעות פיתוח טכנולוגיות חדשות, המאפשרות לדחוס כמויות הולכות וגדלות של טרנזיסטורים בכל מעבד.

חטיבת האלקטרוניקה של י.ב.מ, הממוקמת במדינת ניו-יורק בארה"ב, תגדיר מראש את רוב הרכבו של השבב החדש, בכדי לחסוך עלויות תכנון מהחברות שירכשו אותו. עם זאת, יוכלו חברות אלו לאפנן את השבב בעצמן, ולהגדיר אותו ליישומים ספציפיים.

דובר מטעם י.ב.מ מסר כי החברה כבר משתפת פעולה עם שש חברות אלקטרוניקה יפניות, שזהותן עדיין חסויה, המתכננות לשלב את השבב במוצרים עתידיים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by