בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת אפל מראה רווחיות מעבר לציפיות  

חברת אפל מראה רווחיות מעבר לציפיות

 
 
ליעד ליבנה, מערכת סי

רבעון שני של הכנסות בהיקף של 1.43 מיליארד דולרים מניב לחברה רווחים של כ-11 סנט למניה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כשהיא נתמכת בהזמנות בהיקף גדול, דיווחה ביום רביעי חברת "אפל" על רווח ברבעון השני לשנה זו, שהסתיים בסוף מרץ. הרווח, כך מסתבר, עולה על כל תחזיות וול-סטריט. עם זאת, הפחיתה אפל את התחזית למחצית השניה של שנת הכספים הנוכחית.
 

בלי לכלול השקעות ורווחים מתיק ההשקעות שלה, הרוויחה אפל 40 מיליון דולרים, או 11 סנט למניה. זאת, בניגוד לתחזית הנפוצה בוול-סטריט, שעמדה על רווח של כסנט יחיד לכל מניה. כך על פי כלכלני מכון המחקר First Call. הרווח המפתיע התאפשר הודות להכנסות רבעון של כ-1.43 מיליארד דולרים, לעומת הצפי המקובל, שעמד על כ-1.38 מיליארד דולרים. ברבעון המקביל אשתקד הרוויחה אפל כ-233 מיליון דולרים (או כ-64 סנט למניה), בעקבות הכנסות של 1.95 מיליארד דולרים.

במקביל הרוויחה החברה כ-89 מיליון דולרים על מכירת חלקה בחברת תכנון השבבים ARM - רווח שאוזן כמעט במלואו על ידי השקעות של 86 מיליון דולרים באחזקותיה. אם נכלול נתונים אלו בחישוב, הרי שהחברה הרוויחה כ-43 מיליון דולרים, או 12 סנט למניה.

רווחי הרבעון עומדים בניגוד חריף להפסדי התפעול שספגה אפל ברבעון הראשון של השנה, שעמדו על כ-247 מיליון דולרים. "היו לנו יעדים ברורים לרבעון השני", אמר סמנכ"ל הכספים של אפל, פרד אנדרסון, "ואנחנו מרוצים מאוד שהתוצאות עלו על הציפיות בסביבה התחרותית שבה אנו פועלים". אנדרסון ייחס את הרווחים המשופרים להצלחת שיווקו של מחשב הלפ-טופ PowerBook G4, כמו גם לצניחת מחירי הרכיבים.

עם זאת, במחצית השניה של שנת הכספים, צופה אפל הכנסות של 3.2 עד 3.4 מיליארד דולרים - פחות מההערכות בראשית השנה, שדיברו על הכנסות של כ-3.6 מיליארד דולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by