בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מעריב בוחן את נכונות הגולשים מחו"ל לשלם על התכנים באינטרנט 

מעריב בוחן את נכונות הגולשים מחו"ל לשלם על התכנים באינטרנט

 
 
עידו קינן, סיון.קום

סעיף 13 בסקר המקוון של מעריב: האם תהיה מוכן לשלם 15 דולר עבור כניסה לאתר; שאר המידע? "לא רלוונטי"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מעריב אינטרנט עורך "סקר גולשי חו"ל", בנוגע להרגלי הגלישה והקריאה של היושבים בגולה. עיון בסעיפי הסקר מעלה, שהשאלה היחידה שחשובה לסוקרים היא, האם יסכימו הגולשים לשלם על הכניסה לאתר.
 
קישור בעמוד הראשי של האתר מוביל לסקר בעל 17 סעיפים, כשעל רובם המוחלט אפשר לא לענות, אלא לסמן את התשובה "לא רלוונטי". הסעיף היחיד, שאינו מותיר את האפשרות לחמוק מתשובה, מנוסח כך: "אם אתבקש בעתיד לשלם 15 דולר לחודש עבור כניסה לאתר". התשובות האפשריות הן: "אסכים לשלם", "לא אסכים לשלם", "אעבור לאתרים אחרים".

חוסר המקצועיות של הסקר משתקף באפשרות לענות "לא רלוונטי" לרוב השאלות, ובהערה המצורפת: "סקר זה מיועד לגולשי מעריב אינטרנט מחו"ל. אם במקרה הגיע הסקר לגולשים מישראל, הנכם מתבקשים להתעלם ממנו".

"על התוכן באינטרנט צריך לשלם, מכיוון שעולה הרבה כסף להפיק אותו", אומר סגן יו"ר מעריב אינטרנט, איל רינות. "מתוך שמירה על הגולשים, אנחנו נשתדל לפעול כך שלא יהיה מצב, שגולשים יאלצו לשלם לגלישה למעריב, כשהם לא צריכים לשלם לשאר אתרי החדשות". רינות העריך שבשלב מסוים יצטרכו שלושת העיתונים הגדולים לגבות כסף מהגולשים. "הארץ" החל בכך בעבר, אולם חזר בו ופתח את המהדורה היומית ואת ארכיון השבוע החולף לגלישה חינם.

כיום, מספק אתר מעריב את תכני העיתון המודפס על גבי האינטרנט בחינם, כולל "מעריב אמריקה", מוסף שלא מופץ בישראל, "זמן תל אביב", המוסף התל אביבי של העיתון שמופץ רק באזור גוש דן, וכתבות וידאו מזדמנות.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by