בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מעכשיו באינטרנט: מאגר שגיאות בטיפול הרפואי  

מעכשיו באינטרנט: מאגר שגיאות בטיפול הרפואי

 
 
שושנה פורבס

ממשלת ארה"ב פועלת להקמת מאגר אינטרנטי המכיל מידע על טעויות בעת מתן טיפול רפואי; מחקרים מעריכים: כ-44 אלף איש נפטרים במדינה כתוצאה משגיאות רופאים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשל בוש פועל להקמת מאגר אינטרנטי לטעויות וכשלים בטיפול הרפואי בארה"ב, כך מדווח היום (שלישי) אתר Cnet.
 

שר הבריאות והרווחה האמריקני, טומי תומפסון, יכריז על צוות פיתוח למערכת. המערכת, שעלותה נאמדת בכ-12 מיליון דולר, לא תכיל שמות או מידע אישי על החולים, אלא מידע הנשלח על ידי בתי החולים לרשויות השונות בלבד.

ספקי הבריאות יוכלו להשתמש באינטרנט כדי להעביר מידע לממשל הפדרלי, או לגופים מפקחים מקומיים. כבר היום, לפחות ב-18 מדינות בארה"ב קיימת חובת דיווח על שגיאות, כמו גם איסוף מידע נוסף מבתי חולים ורופאים לצורכי מחקר.

הכללים לדיווח שונים בצורה משמעותית ממקום למקום, אפילו בתוך סוכנויות ממשלתיות. הלוגיסטיקה של תיעוד ודיווח טעויות קשה ביותר לרופאים, אומרים במשרד הבריאות. "זה כמו לבקש מסוכן נסיעות ללמוד בעל פה את לוח הטיסות".

מחקרים מעריכים, שכ-44 אלף איש נפטרים מדי שנה בארה"ב כתוצאה מטעויות בזמן ניתוחים, מליקויים בשירותי בריאות אחרים, או מרישום שגוי לתרופות. דוחות, שפורמו לאחרונה, מציעים לעשות שימוש במחשוב הרשומות, כדי לסייע לרופאים ולבתי חולים במעקב יעיל יותר אחר השיבושים.

"אנחנו יכולים לעשות שימוש טוב יותר במידע שאנחנו כבר אוספים, וביכולתנו לתרגם את הנתונים לטיפול רפואי טוב יותר לחולים", אומר במשרד הבריאות.

מערכות דומות פועלות בתחום התעופה, כאשר המידע משמש במטרה לידע טייסים אודות טעויות שביכולתם להימנע מהן בעת טיסה. בנוסף, ממשל התעופה הפדראלי מפרסם ניתוחים על סוגים שונים של שגיאות נפוצות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by