בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל חוגגת 53 
 
 
חדשות  נענע

רבבות מבקרים צפויים לגדוש היום את בסיסי צה"ל החניונים והפארקים. על השטחים הוטל סגר כללי והחוגגים ילוו באבטחה משטרתית כבדה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כמדי שנה בחג העצמאות פתוחים היום למבקרים בסיסי צה``ל, חניונים מיוחדים, ומוזיאונים של משרד הביטחון.
 
היום יתקיימו אירועי יום העצמאות ברחבי הארץ. צה"ל פתח לציבור כמה מבסיסיו, החל בשעה 9:00 בבוקר. בין בסיסי הצבא הפתוחים למבקרים מחנה שמשון שליד צומת גולני. בסיסי חיל האוויר ברמת-דוד, בתל-נוף ובבית הספר הטכני ליד חיפה, מוזיאון חיל האוויר בחצרים. בסיס חיל הים בחיפה. בבסיס אייל שבקו התפר יציג משמר הגבול אמצעים המשמשים את יחידותיו לסיכול פיגועים. כמו כן, ייפתחו לציבור 32 חניונים ברחבי הארץ, וכן המוזיאונים של משרד הביטחון.

במשך החג ייערכו מספר אירועים מסורתיים ליום העצמאות ביניהם טקס הענקת פרס ישראל, חידון התנ``ך העולמי לנוער וקבלת פנים במשכן הנשיא לחיילים מצטיינים. במוצאי החג יחולקו בתיאטרון ירושלים פרסי ישראל .

מרכז ההסברה והמועצה לשמור מבנים ואתרי התיישבות מארגנים ברחבי הארץ סיורים בסימן ``אנשים שאכפת להם - מתנדבים כדרך חיים``.

בשל המצב הביטחוני המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים במיוחד, ותשתמש בכל כוח האדם המבצעי של המשטרה, משמר הגבול והמשמר האזרחי, במטרה להרתיע גורמי פח"ע ולהעניק תחושת ביטחון לחוגגים. כמו כן הטילה ישראל עוצר מוחלט על השטחים, עד לאחר יום העצמאות.

מנהיגי העולם שיגרו ברכות לנשיא המדינה, משה קצב, לרגל יום העצמאות.

נשיא מצרים, חוסני מובארק, שלח איגרת בה הוא מביע תקווה שהנשיא קצב וממשלת ישראל ישקיעו כל שביכולתם כדי להגיע לשלום צודק וכולל, על ידי משא ומתן המושתת על החלטות מועצת הביטחון, "על פי העקרון של אדמה תמורת שלום, ובהתבסס על ההסכמים וההבנות שהושגו בעבר", כדי להעניק ביטחון ויציבות לעמי האזור.

נשיא ארה"ב, ג`ורג` וו. בוש, כתב כי "הידידות העמוקה בינינו משקפת ערכים דמוקטים משותפים ומחוייבות משותפת לביטחון ולשלום. עם ישראל יכול להיות סמוך ובטוח, שהעם האמריקני יעמוד תמיד לצדו. תקוותי היא שיבוא היום בו ייהנו הישראלים מפירות השלום והשגשוג".

מלך ירדן, עבדאללה השני, הביע איחולים להמשך הפיתוח וההתקדמות של מדינת ישראל.

נשיא רוסיה, ולאדימיר פוטין, כתב כי הוא בטוח ש"שיתוף הפעולה המועיל והרב-גוני בין רוסיה לבין ישראל יתפתח בהתמדה ויפרוץ לתחומים חדשים".

נשיא סין, ז`יאנג זמין, ברך את ישראל לרגל יום חגה והביע תקווה שהיחסים הידידותיים בין סין לישראל יתחזקו.

עוד שיגרו ברכות אליזבת מלכת אנגליה, נשיא טורקיה, אהמט נג`דת סזר, נשיא הודו ק.ר. נריאנאן, מלך בלגיה אלברט, נשיא קוריאה קים דיי ז`ונג, נשיא גאנה ג`ון אגיקום קופור, מלכת הולנד ביאטריס, מדינות דרום אמריקה, אוסטרליה ועוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by