בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מבקר המדינה: נושאים חשובים במדינה נופלים בין הכיסאות 
 
 
חדשות נענע 

המבקר הגיש היום את חלקו השני של הדו"ח המתייחס לשנת 99' עד אוקטובר .2000 "בחברה אלימה יש נוער אלים, הנוער הוא בבואת החברה", כתב המבקר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השופט בדימוס אליעזר גולדברג, הגיש אחר הצהריים את חלקו השני של הדו"ח השנתי ה- 51 של מבקר המדינה ואת דו"ח נציב תלונות הציבור לסגן יו"ר הכנסת נואף מסאלחה.

 
חלק מרכזי בדו"ח, המתייחס לתקופה שבין שנת 99` לאוקטובר 2000, תפס נושא האלימות בבתי הספר ונשירת בני נוער ממערכת החינוך. "אנו חיים בחברה שמחריפה בה בעיית האלימות, שחסרה בסובלנות, נעדר ממנה יחס של כבוד לזולת ואין תרבות דיבור", כותב המבקר ומוסיף: "בחברה אלימה יש נוער אלים, הנוער הוא בבואת החברה".

בהקשר לנושא זה כמו גם בנושאים האחרים בהם טיפל בדו"ח, המשיך המבקר למתוח ביקורת על חוסר שיתוף הפעולה בין משרדי הממשלה השונים שמוביל לכך שנושאים חשובים, לדבריו, נופלים בין הכיסאות.

 
עוד עוסק המבקר בנסיעות של חברי ממשלה וראשיה לחו"ל: "נבחרי ציבור צריכים לשמש דוגמה בהתייחסותם; הם נאמנים של הציבור ושל כספו", מדגיש המבקר.

בנוסף, מתברר כי אישי ציבור אינם מדווחים על מתנות שקיבלו במסגרת תפקידם. במשרד ראש הממשלה אף אין תיעוד היכן נמצאות מתנות שקיבלו ראשי ממשלה עד 1995, ומדובר לדבריו באלפי מתנות שכאלו.

אם זאת, לא העביר המבקר בהקשר זה ממצאים שיש בהם חשד לפלילים ליועץ המשפטי לממשלה, אך אמר עם הגשת הדו"ח כי "אנו נתקלים לאחרונה בהרבה ראוותנות וראוי שגם בנושא זה, המוטו לנבחרי הציבור ראוי שיהיה הצנע לכת".

המבקר עסק עוד בדו"ח בשורת ליקווים ביניהם אף הטיפול בסכנת רעידות האדמה וחוסר המוכנות של המערכות השונות בנושא.

הממשלה נדרשת לתקן בחודשים הקרובים את הליקויים שהועלו בדו"ח. השרה ציפי ליבני, העומדת בראש וועדת השרים לטיפול בדו"ח אמרה אחה"צ, כי כשכל המשרדים והמערכות יעבירו את התייחסויותיהם לדו"ח, תגבש הועדה את מסקנותיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by