בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
AMD מעכבת את השקת ה"האמר" 

AMD מעכבת את השקת ה"האמר"

 
 
ליעד ליבנה, סיון.קום

יצרנית השבבים דחתה את השקת משפחת השבבים החדשה שלה בכחצי שנה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חברת ,AMD יצרנית השבבים השניה בגודלה בעולם, ומתחרתה העיקרית של אינטל, דחתה את תאריך השקתם של שני שבבים חדשים בכשישה חודשים.
 
החברה תכננה להשיק את משפחת הדור הבא של השבבים מתוצרתה, "האמר" (המסוגלים לעבד מידע בקבוצות של 64 ביטים), במחצית הראשונה של .2002 השבב הראשון,, ClawHammer תוכנן לרבעון הראשון של .2002 שבב אחר, SledgeHammer שיועד לשוק השרתים, תוכנן לרבעון השני. ביום שישי, הודיעה AMD כי השקתם נדחית למחצית השניה של .2002 בו בזמן, מתכננת החברה להאריך את חיי המדף של מעבדי האת`לון מתוצרתה, לפחות עד .2003

דובר החברה, וורד טיסדייל, מסר כי הדחיה נועדה לאפשר את התאמת משפחת ה"האמר" לטכנולוגיה חדשה, בשם SOI(,Silicon on Insulator או סיליקון על-גבי מבודד), שפותחה ע"י ,IBM ומופעלת ע"י AMD מתוקף רישיון. טכנולוגיית SOI מאפשרת לשפר את ביצועי השבבים על ידי הוספת שכבה של תחמוצת בין הטרנזיסטור, ושכבת הסיליקון עליה הוא "יושב", בתוך השבב. התחמוצת מאפשרת לבודד את הטרנזיסטור מהסיליקון, ובכך מופחת איבוד האנרגיה. כיוון שכך, הטרנזיסטור עובד מהר יותר, בפחות אנרגיה.

למרות שהדחייה נעשתה לצורך התייעלות, היא עלולה לפגוע בניסיונות AMD לחדור לשוק התאגידי, כיוון שאחת מטכנולוגיות הדגל שלה - עיבוד 64 ביט לשרתים - תתעכב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by