בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ארה"ב בודקת אפשרות להגדיל הסיוע לישראל 
 
 
חדשות נענע 

בוש: מדינתי מחויבת לסייע לישראל במלחמה בטרור ובמאמצי קידום השלום. פגישת בוש-פרס בוושינגטון תוארה כידידותית וחמימה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בדיון שהיה אמש (חמישי) בוועדת ההקצבות של הסנאט האמריקאי, אמר מזכיר המדינה, קולין פאוול, כי הממשל בודק אפשרות להעניק לישראל סיוע נוסף.
 
נשיא ארה``ב ג`ורג` בוש אמר אמש, בנאום שנשא בסעודה השנתית של הוועד היהודי-אמריקאי בוושינגטון, כי מדינתו מחויבת לסייע לישראל במלחמתה בטרור ובאלימות ובמאמציה לקדם את השלום.

בוש, שלדבריו ישראל היא מדינה קטנה הנתונה לאיומים מאז הקמתה, הדגיש שוב כי הבטחת שלומה וביטחונה עומדת בראש סולם הקדימויות של מדיניות החוץ שלו.

בתגובה לפגישתו אמש עם שר החוץ, שמעון פרס, אמר בוש כי פרס יצא מהפגישה בבית הלבן בידיעה ברורה שהממשל פועל במרץ בסכסוך בין ישראל לפלסטינים.

קודם לכן דווח כי פגישתם של בוש ופרס הייתה ידידותית וחמימה באופן מיוחד. גורמים בבית הלבן אמרו כי בניגוד לראש הממשלה אריאל שרון, אותו פגש בוש רק ב-1998, הרי את פרס הוא מכיר כבר מ-1990, כשנשאו הרצאות בכנס מטעם ארגון אמריקאי.

בפגישתם דנו פרס ובוש בנושא ירושלים, ופרס הסביר כי היא שייכת לכל הדתות, ולא ניתן להסכים למונופול של דת אחת - האיסלאם - על-פני כל האחרות. בוש קיבל זאת. פרס הוסיף כי יתכן שהמצב אינו בשל להחלטה בעניין ירושלים בזמן הנוכחי.

פרס פירט את מלוא הצעדים שישראל מוכנה לנקוט על מנת לשפר את מצבם הכלכלי-חברתי של הפלסטינים, כגון הגדלת מספר העובדים בישראל ופרוייקטים של תשתיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by