בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טיוטת דו"ח ועדת מיטשל: ההתנחלויות הן פרובוקציה 
 
 
חדשות  נענע

האמריקנים הגישו היום את טיוטת דו"ח ועדת מיטשל לישראל ולרשות הפלסטינית; הדו"ח לא קיבל את עמדת הפלסטינים שהאשימו את שרון באחריות לפרוץ האינתיפאדה בשל ביקורו בהר הבית; הדו"ח כולל גם ביקורת חריפה על האלימות הפלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שגריר ארצות הברית בישראל מסר אחר הצהרים (שישי) לידי השר דני נווה את טיוטת דו``ח מיטשל. עותק נמסר גם לידי הרשות הפלסטינית.
 
הדו``ח כולל שורה של המלצות הדומות להמלצות של היוזמה הירדנית מצרית. הוא קורא לפלסטינים להפסיק באופן בלתי מותנה את האלימות ולישראל לעשות צעדים בוני אמון כמו החזרת הכספים שהיא חייבת לרשות הפלסטינית. הדו"ח קורא לשני הצדדים לחדש את הההסכמים וההבנות. מגל"צ נמסר כי חברי ועדת מיטשל ממליצים לשני הצדדים ליישם את הבנות שארם הקוראות להפסיק את האש ולחדש את המשא ומתן המדיני.
 

המלצה לצה"ל: להסיג את הכוחות למצב לפני המהומות

הדו``ח מגנה בחריפות את מדיניות ההתנחלות של ישראל, ודורש להפסיק את הבנייה בהתנחלויות כולל מה שמכונה גידול טבעי של יישובים קיימים.

בדו"ח נאמר כי על צה"ל לשקול את הסגת כוחותיו למצב שלפני המהומות, וכי עליו להימנע משימוש בנשק קטלני לפיזור הפגנות לא חמושות.

עוד נמסר כי בדו``ח אין המלצה לשיגור כוח בינלאומי לאיזור, כפי שדורשים הפלסטינים, אלא אמירה לפיה ניתן להציב כוח משקיפים בדומה לזה הפועל בחברון, וזאת רק בהסכמת שני הצדדים.

בנוגע לביקורו של שרון בהר הבית נכתב כי הביקור לא היה מוצלח וכי הוא היה צריך לשקול את השפעת העיתוי של הביקור על הצד הפלסטיני. עם זאת הדו``ח גם לא קיבל את עמדת הפלסטינים שביקורו של אריאל שרון בהר הבית גרם לפרוץ האינתיפאדה.

אינדיק ונווה דנו בדו"ח ובלוחות הזמנים הנגזרים ממנו. בסיום הפגישה אמר השר נווה כי טרם הספיק לעיין בדוח, אולם לדבריו "בשלב הזה הדבר החשוב ביותר הוא להפסיק את מסע האלימות והטרור של הפלסטינים".
 
 

רוצים לדבר על זה?
בואו לפורום אקטואליה בנענע
 

ידיעות נוספות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by