בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התייר הראשון בחלל נחת בכדור הארץ 
 
 
חדשות נענע 

"נהניתי מאוד - לא היה יכול להיות יותר טוב", אמר המליונר דניס טיטו לפני חזרתו לאדמה. בינתיים, בנאס"א מחמיצים פנים התקדים של טיטו שיצר לחץ עצום עליהם - לטענתם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ה"תייר הראשון בחלל", דניס טיטו, נחת הבוקר (ראשון) בקזחסטאן לאחר שישה ימים בהם בילה מחוץ לאטמוספירת כדור הארץ. טיטו שהה בתחנת החלל הבינלאומית.
 
כזכור, טיטו המולטי-מליונר בן ה-60 שילם 20 מיליון דולרים לרשויות החלל הרוסיות על הטיול. לדבריו החוויה הייתה בהחלט שווה את הכסף.

את המסע חזרה הוא עשה בחברת שלושה קוסמונאוטים בחללית הרוסית "סויוז". "הגשמתי את החלום שלי", אמר טיטו לפני יציאתו חזרה. "נהנתי מאוד ואני לא חושב שהיה כל מקום לשיפור". הוא הודה לכל מי שהשתתף בהוצאת המסע ההיסטורי שלו לחלל.

יו"ר סוכנות החלל האמריקנית נאס"א, דן גולדין, מתח ביקורת על דניס טיטו בשבוע שעבר. יציאתו של המליונר לחלל העצימה את הוויכוח על השימוש ברכבי החלל לצרכי הגשמת חלומות של אנשים מסוגו. "המצב הנוכחי העמיס לחץ עצום על עובדי סוכנות החלל", אמר גולדין. "מר טיטו אינו מודע למאמצי העל שמשקיעות רוסיה וארה"ב לשמירה על שלומו". נאס"א סירבה בעבר לבקשת טיטו להגיע לחלל באמצעותה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by