בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"צ מחק העתירות נגד שליחויותיו של עומרי שרון 
 
 
חדשות נענע 

שופטי בג"צ הודיעו כי לאור הסכמת ראש הממשלה והיועץ המשפטי בנושא - אין מקום עוד לעתירות. רובינשטיין: אאשר שליחת עומרי שרון רק במצב של פיקוח נפש. שרון כבר הבהיר כי הוא עשוי לפנות בעתיד לבג"צ בנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שופטי בג"צ אליהו מצא, טובה שטרסברג כהן ויצחק אנגלרד פסקו הערב (ראשון), כי הם רושמים לפניהם את נוסחי עמדותיהם של ראש הממשלה, אריאל שרון והיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בנוגע לשליחויותיו של עומרי שרון. כתוצאה מכך העתירות נעשו מיותרות ועל כן הן מתבטלות.
 
היועץ המשפטי לממשלה מסר בצהריים לשופטי בג"צ את עמדתו בנושא. רובינשטיין אמר כי אין לסטות מהעקרון שאין למנות קרוב משפחה לביצוע השליחויות באופן סדיר. האפשרות היחידה לחריגה בנושא, לעמדת רובינשטיין, היא כאשר מדובר בפיקוח נפש אמיתי כאשר רק שימוש בבנו של ראש הממשלה עשוי להועיל.

ראש הממשלה כבר הודיע לבג"צ כי הוא מכיר בסמכותו של היועץ המשפטי לממשלה לקבוע אם שליחויות עומרי שרון כשרות מבחינה משפטית, אולם הוא שומר לעצמו את הזכות לעתור לבג"צ באם היועץ לא יאשר שליחויות של בנו, כשלעמדת ראש הממשלה איסור שכזה עשוי לפגוע בביטחון המדינה.

השופט מצא אמר בדיון כי "מובן מאליו שאין שולחים בני משפחה וגם לא אנשים שאינם מהשירות הציבורי לשליחויות כאלה, חוץ מאשר במקרה שבו ברור כי רק האיש שמדובר בו יכול לעשות זאת. בשלטון דמוקרטי יש רק דבר אחד שאין לו תחליף, וזה שלטון החוק. אני מניח שגם ראש הממשלה יודע זאת".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by